XXIII Niedziela Zwykła – 4 wrzesień 2022.

W imię Boże rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny. Bożej Opatrzności zawierzamy wszystkich nauczycieli, rodziców, wychowawców i uczniów prosząc, by jak najowocniej wykorzystali każdy dzień nauki. Zgromadziliśmy się na Uczcie Eucharystycznej, by dać wyraz naszej wierze i zaakcentować swoją przynależność do Chrystusa. On, który daje się nam w słowie i chlebie życia, jawi się dzisiaj jako Zbawiciel i Przyjaciel człowieka, udzielając każdemu z nas Mądrości odwiecznej. Mądrości, która w jedności z Duchem Świętym pozwala człowiekowi zrozumieć i przyjąć wolę Najwyższego.

Z racji I niedzieli miesiąca – dziś adoracja Pana Jezusa w Eucharystii.

Zmianka różańcowa dziś o 15.30.

Duszpasterstwo Rodzin serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w XXX Jubileuszowej Pielgrzymce Rodzin do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej – 11.IX. 2022 r. od 9.00-16.00.

Od 11-17. IX – będziemy przeżywać Tydzień Wychowania pod hasłem:„Ja jestem drogą i prawdą, i życiem”.

W środę – próba chóru po Mszy św. wieczornej – utalentowanych serdecznie zapraszamy.

Również w środę – spotkanie zespołu charytatywnego po Mszy św. wieczornej.

W czwartek – 8.IX – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny /Matki Bożej Siewnej/ – na Mszy św. o 18.00 – błogosławienie nasion przeznaczonych do siewu.

O 18.30 – spotkanie kandydatek do scholi i kandydatów na ministrantów.

W piątek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy – czuwanie modlitewne od 17.20.

Nie będzie parafialnej pielgrzymki do Medjugorje w dniach: 15 – 22.IX. 2022. Jest możliwość pojechania na taką pielgrzymkę z innymi parafiami w dniach 07-14.X.2022. Zapisy do 11.IX.2022. Koszt około 450 Euro.

Trwa wojna w Ukrainie –  nadal potrzeba  pomocy. W naszej parafii w tym tygodniu dyżur w środę i w piątek – od 18.30 – 19.30!!!.

Dożynki parafialne odbędą się w niedzielę – 11. IX. 2022 r. Msza św. dożynkowa o godz.16.15!!!!. Po niej festyn parafialno-osiedlowy. Wszystkich już dziś zapraszamy i prosimy o zaangażowanie się w ich przebieg. Starostami w tym roku będą: pp. Anna i Marcin WADOWSKI. Eucharystii dożynkowej będzie przewodniczył X. Piotr DUDEK, duszpasterz w Krakowie-Dąbiu.

Również w przyszłą niedzielę zespół charytatywny będzie zbierał ofiary do puszek  na pogorzelców z Marszowca.

Ofiary można składać także na konto parafii z dopiskiem „pogorzelcy”.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie Dorotom, Beatom składamy szczere życzenia – wielu potrzebnych łask.

Zdjęcia św. Marii Magdaleny /obraz, rzeźba, figura/, podpisane skąd pochodzą prosimy o przesłanie na stronę internetową parafii. Nadesłane wystawimy.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Wszystkim naszym dobrodziejom i darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą złożoną ofiarę na potrzeby parafii i Ukrainy, za modlitewne czuwanie w I czwartek, I piątek i w I sobotę oraz za kwiaty i pomoc w sprzątaniu kościoła – wytrwale za nich się módlmy.

Bardzo prosimy o zrozumienie i pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.00.

Na rozpoczęty nowy rok szkolny wszystkim składamy serdeczne życzenia – obfitości darów Ducha Świętego w trudzie wychowawczym z myślą Adama Mickiewicza:

„Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.”