XXIV Niedziela Zwykła – 11 wrzesień 2022

Liturgia Słowa mówi nam dziś, że odpowiedzią Boga na grzech jest miłosierdzie. Ewangelia o miłosiernym ojcu przekonuje nas, że Bóg nie jest zainteresowany ani upokorzeniem, ani zniszczeniem człowieka pogrążonego w błotnym grzęzawisku grzechowym. Bóg jest zainteresowany przede wszystkim uratowaniem człowieka pogrążonego w grzechu. Miłosierdzie Boże jest szansą powrotu człowieka do domu Ojca. To miłosierdzie realizuje się tu i teraz.

Dziś również w Kalwarii Zebrzydowskiej – dzień pielgrzymkowej modlitwy za rodziny.

Przeżywając dożynkową niedzielę – dziękujemy dziś za plony ziemi i każdy trud pracy, edukacji i wychowania, za to, że mamy chleb powszedni. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na nasze dożynki

        Msza św. dożynkowa o godz. 16.15 z poświęceniem wieńca dożynkowego. Eucharystii dożynkowej będzie przewodniczył X. Piotr DUDEK. Po Mszy św. dożynkowe ognisko z kiełbaską, smalcem, ciastem i biesiadnym śpiewaniem.

Dziś – rozpoczynamy kolejny Tydzień Wychowania pod hasłem: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem”.

W poniedziałek – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.

We wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

W środę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego – Dzień Modlitwy za Ukrainę.

W czwartek – wspomnienie NMP Bolesnej. O 18.30 – spotkanie kandydatek do scholi i kandydatów na ministrantów.

W piątek – III miesiąca – wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najśw. Sakramentu – Koronka do Bożego Miłosierdzia i czuwanie modlitewne do 19.00 – w intencji całej parafii, naszych rodzin, szczególnie naszej młodzieży. O 19.00 – czuwanie młodzieży – obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI, VII, i VIII przygotowujący się do bierzmowania. Na chwilę adoracji wszystkich serdecznie zapraszamy.

X.Metropolita wraz z Caritas zapraszają osoby chore i starsze na pielgrzymkę do sanktuarium Krzyża św. w Mogile w piątek – 16 IX – Msza św. o 11.30.

W sobotę – III miesiąca – rodziców z małymi dzieci i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na nabożeństwo o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – III miesiąca – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski – Dzień Modlitwy za Młodzież – na każdej Mszy św. zawierzymy naszych młodych Bożemu miłosierdziu.

Trwa wojna w Ukrainie – nadal potrzeba pomocy. W naszej parafii dyżury w środę i w piątek – od 18.30 – 19.30!!!.

Zespół charytatywny zbiera dziś ofiary do puszek  na pogorzelców z Marszowca. Ofiary można składać także na konto parafii z dopiskiem „pogorzelcy”.

Już dziś na ręce starostów składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać” za trud przygotowania dożynek. Dziękujemy za każde zaangażowanie i poświęcenie dla parafii, za każdą modlitwę, za złożone ofiary i dary, za chleby, kiełbaskę, napoje, ciasta, kwiaty, owoce oraz za sprzątanie.

Za dobrodziejów i darczyńców naszej parafii i naszej szkoły szczerze się módlmy.

Bardzo prosimy o zrozumienie i pomoc w sprzątaniu naszej świątyni, choć na chwilkę – w sobotę od 8.00.

Na kolejny tydzień całej naszej wspólnocie parafialnej i szkolnej, wszystkim gościom życzymy – niech patronka tej ziemi św. Maria Magdalena wyprosi każdemu łaskę, której najbardziej potrzebuje – a na dziś dużo dobrej dożynkowej zabawy, która niech nas jeszcze bardziej zjednoczy i umocni na wszelki trud, który przed nami – niech towarzyszy nam myśl T. Fontane`a:

„ Zawsze ostatecznie zwycięża

urodzajne pole nad nieurodzajnym”.