XXV Niedziela Zwykła – 18 wrzesień 2022

Słowo Boże czytane dziś w czasie Eucharystii mówi o niebezpieczeństwach, jakie niesie bogactwo i majątek, które mogą zamknąć serce człowieka na potrzeby biednych i potrzebujących. Dramat rozpoczyna się wtedy, gdy posiadanie staje się ważniejsze niż Bóg i bliźni. Msza święta uczy postawy hojności, służby i braterskiej miłości.

Dziś – III niedziela miesiąca- święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski – Dzień Modlitwy za Młodzież – na każdej Mszy św. zawierzamy naszych młodych Jezusowi Dobremu Pasterzowi i Bożemu miłosierdziu. Kończymy Tydzień Wychowania pod hasłem:„Ja jestem drogą i prawdą, i życiem”.

We wtorek – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy.

W środę – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

W czwartek – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy. O 18.30 – spotkanie kandydatek do scholi i kandydatów na ministrantów.

W piątek – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika. Od 17.20 wspólna modlitwa różańcowa za całą parafię, dobrodziejów i ofiarodawców oraz o łaskę dobrej modlitwy dla wszystkich.

W sobotę – pielgrzymka wszystkich zelatorów i członków Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – szczegóły na plakacie

W przyszłą niedzielę – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej i dobrej książki.

Dokończyliśmy umeblowanie głównej zakrystii – można zobaczyć!!!.

Wyrażamy wdzięczność za każdą modlitwę, za czuwanie w III piątek miesiąca, zwłaszcza naszej młodzieży za udział w adoracji oraz za modlitwę rodzicom z małymi dziećmi.

Na ręce starostów i przewodniczącego Stowarzyszenia składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać” za trud przygotowania i przeżycia pięknych dożynek. Wyrazy wdzięczności za dary dożynkowe: wieniec, chleby, placki, owoce, kwiaty. Dziękujemy za każde zaangażowanie i poświęcenie dla parafii, za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii i na pogorzelców z Marszowca oraz za sprzątanie.

Módlmy się wytrwale w intencji naszej parafii i za wszystkich jej dobrodziejów i ofiarodawców.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.00.

Wszystkim życzymy dużo pokory i cierpliwości w życiu codziennym oraz usunięcia na trwale wszystkiego, co nas dzieli z myślą A. de Saint-Exupery`ego:

„To za sprawą bezinteresownego poświęcenia

ludzie nawiązują prawdziwą łączność między sobą.”