XXVI Niedziela Zwykła – 25 wrzesień 2022.

Przypowieść o bogaczu i Łazarzu jest przypomnieniem, że należy się dzielić posiadanymi dobrami z ludźmi potrzebującymi. Boleć winna obojętność, z jaką traktuje się czasem ludzi znajdujących się w potrzebie. Chrześcijanin nie powinien grzeszyć obojętnością, ale winien mieć oczy i serce otwarte na potrzeby drugiego człowieka. Tego uczy nas udział we Mszy świętej, tego powinna nas uczyć każda modlitwa.

Przed nami październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich a zwłaszcza dzieci i młodzież na nabożeństwa różańcowe – w niedziele o 15.30, a w tygodniu o 17.30. Myślę, że mamy za co Bogu dziękować i o co prosić ufając wstawiennictwu Matki Najświętszej. Niech dotrze to zaproszenie szczególnie do dzieci i młodzieży – nie bójcie się różańca!. W kolejne dni zapraszamy szczególnie: w poniedziałki – klasy IV i V; we wtorki – klasy VI i VII; w środy – klasy 0, I i II;  w czwartki – klasy III; w piątki – klasy VIII i młodzież; w soboty – małżonków i wspólnotę rodzin; w niedziele – Żywy Różaniec, osoby starsze i samotne. Zachęcamy, byśmy często modlili się na różańcu indywidualnie, w rodzinach i we wspólnocie parafialnej.

We wtorek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana.

W środę – wspomnienie św. Wacława, męczennika

W czwartek- święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.  O 18.30 – spotkanie kandydatek do scholi i kandydatów na ministrantów.

W piątek- wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła. Wszystkich profesorów i studentów zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 – inaugurującą nowy rok akademicki.

W sobotę – I miesiąca – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła oraz Niepokalanego Serca NMP – pierwsze nabożeństwo różańcowe z procesją o 17.30. O 17.15 – poświęcenie i rozdanie różańców dzieciom przygotowującym się do I spowiedzi i Komunii świętej. Na procesję zapraszamy również dzieci sypiące kwiatki. Znajdźmy chwilę czasu na wspólną modlitwę i na procesję.

W przyszłą niedzielę – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. Członków Żywego Różańca zapraszamy na zmiankę różańcową, Mszę św. wieczorną i spotkanie w domu parafialnym.

Szczere życzenia składamy wszystkim solenizantom tego tygodnia – szczególnie Michałom, Gabrielom, Rafałom, i Teresom.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej i Pisma św..

„Bóg zapłać” za każdy parafialny trud, szczególnie za sprzątanie i kwiaty oraz za każdą złożoną ofiarę. Módlmy się wytrwale za całą parafię i wszystkich dobrodziejów.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.00.

Życzymy wszystkim, niech październik będzie miesiącem odrodzenia mojej modlitwy osobistej, naszej modlitwy rodzinnej i parafialnej z myślą J. Eskriva:

„Święty różaniec jest potężną bronią.

Używaj jej z ufnością, a zadziwią cię wyniki”.