XXVIII Niedziela Zwykła – 9 październik 2022.

Zgromadzeni na Eucharystii, przyzywamy naszego Pana w modlitwie, prosząc, aby ulitował się nad nami i oczyścił z grzechów. Dziękujmy również i wychwalajmy Pana za dar miłości i przebaczenie, jakiego Bóg udziela nam, grzesznikom. Bądźmy zawsze wdzięczni za wszystko, bo wiele wspaniałych darów otrzymujemy od Boga
Słowo Boże wzywa nas dzisiaj do wdzięczności. Tak wiele Bóg nam daje, a tak mało jest tych, którzy to dostrzegają i dziękują. Słuchając słowa Bożego przyjmijmy postawę Samarytanina, który otrzymał dar i wrócił do Chrystusa, by mu podziękować.

Ponawiamy wielkie zaproszenie na modlitwę różańcową w każdą niedziele o 15.30, a w tygodniu o 17.30 – niech dotrze to zaproszenie szczególnie do dzieci i młodzieży – nie bójcie się różańca!. Mamy za co Bogu dziękować i o co prosić ufając wstawiennictwu Matki Najświętszej. W kolejne dni zapraszamy szczególnie: w poniedziałki – klasy IV i V; we wtorki – klasy VI i VII; w środy – klasy 0, I i II;  w czwartki – klasy III; w piątki – klasy VIII i młodzież; w soboty – małżonków i wspólnotę rodzin; w niedziele – Żywy Różaniec, osoby starsze i samotne. Trochę smutno, że na różaniec przychodzi tak mało dzieci i młodzieży. Odmawiajmy różaniec indywidualnie i w naszych rodzinach.

W czwartek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. O 18.30 – spotkanie kandydatek do scholi i kandydatów na ministrantów.

W piątek – Dzień Nauczyciela – wszystkim nauczycielom i wychowawcom składamy serdeczne życzenia – obfitości darów Ducha Św. w ich trudnej pracy.

Spotkania kandydatów do bierzmowania: z klas VI we wtorek o 18.45 a z klas VIII w piątek o 18.45.

W sobotę – III miesiąca – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła – rodziców z małymi dzieci i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na różaniec o 17.30 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – III miesiąca – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej – Dzień Papieski. Dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30, a naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI, VII i VIII przygotowujący się do bierzmowania. Wszystkich zapraszamy na Msze św. i na różaniec o 15.30. Będziemy wielbić Boga słowami św. Jana Pawła II i modlić się o to, abyśmy, jak on byli ludźmi prawdziwej wiary, nadziei i miłości.

Z okazji Dnia Papieskiego – nasz zespół charytatywny i młodzież będą zbierać do puszek ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – tzn. dla biednych i potrzebujących uczniów.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie Teresom, Jadwigom składamy szczere życzenia wielu łask.

Zbliża się miesiąc listopad – miesiąc naszej szczególnej pamięci o zmarłych, których spotykaliśmy i którym tyle zawdzięczamy. Wiele trzeba nam modlić się za naszych sąsiadów, może szczególnie tych, którym wyrządziliśmy krzywdę. Na wypominki jednorazowe i roczne za zmarłych przed Mszami o 8.00, 10.00, 11.30 i 16.15 przyjmujemy po każdej Mszy św. w zakrystii i w kancelarii parafialnej – przy wyjściu można zabrać wypominkowe karteczki.

Poczytajmy prasę katolicką  i dobrą książkę.

Wielkie „Bóg zapłać” za udział w modlitwie różańcowej, „godzinie świętej”, za wszelką pomoc i troskę o parafię – sprzątanie, kwiaty – i za każdą złożoną ofiarę.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.00.

Wszystkim życzymy ducha wdzięczności i łaski mocnej wiary  – dedykując myśl Henri  Nouwena:

„Wdzięczność wychodzi poza „moje” i „twoje”

i dotyka prawdy, że całe życie jest czystym darem.”