XXIX Niedziela Zwykła – 16 październik 2022.

Dziś z całym Kościołem przeżywamy kolejny Dzień Papieski. W całej Polsce odbywają się Msze św., modlitwy, spotkania, koncerty, kwesty i wystawy poświęcone Ojcu św.. Dzień ten jest dowodem, że my Polacy chcemy ciągle na nowo odczytywać to, co nam powiedział i starać się jego przesłanie zrozumieć, przyjąć i wcielać w życie. Na każdej Mszy modlimy się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o ożywienie i umocnienie wiary, nadziei i miłości w naszych rodzinach i parafii. Wszystkich zapraszamy na różaniec o 15.30.

Dziś III niedziela miesiąca – Msza św. szkolna o 11.30 a Msza św. młodzieżowa o 10.00.

Ponawiamy wielkie zaproszenie na modlitwę różańcową w każdą niedziele o 15.30, a w tygodniu o 17.30 – niech dotrze to zaproszenie szczególnie do dzieci i młodzieży – nie bójcie się różańca!. Mamy za co Bogu dziękować i o co prosić ufając wstawiennictwu Matki Najświętszej. W kolejne dni zapraszamy szczególnie: w poniedziałki – klasy IV i V; we wtorki – klasy VI i VII; w środy – klasy 0, I i II;  w czwartki – klasy III; w piątki – klasy VIII i młodzież; w soboty – małżonków i wspólnotę rodzin; w niedziele – Żywy Różaniec, osoby starsze i samotne. Trochę smutno, że na różaniec przychodzi tak mało dzieci i młodzieży. Odmawiajmy różaniec indywidualnie i w naszych rodzinach.

W poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

We wtorek – święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia. Naszej służbie zdrowia składamy serdeczne życzenia. Ogarnijmy modlitwą chorych i tych, którzy im służą.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII o 18.45.

W czwartek – uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i naszego miasta.

W piątek – III miesiąca – po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz czuwanie modlitewne. Od 19.00 – 19.30 – adoracja młodzieży zakończona błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI,VII, VIII.

W sobotę – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża. Uroczystości odpustowe w Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach. Wszystkich czcicieli św. Jana Pawła II zapraszamy na różaniec o 17.30.Będziemy modlić się – ufając Jego wstawiennictwu – szczególnie za nasze rodziny.

W przyszłą niedzielę – Niedziela Misyjna.

„Słuszną i zbawienną jest rzeczą modlić się za zmarłymi” – w imię wdzięczności i miłości bliźniego ofiarujmy za zmarłych nasze choroby i cierpienia, trudy i wyrzeczenia, nasze modlitwy i Msze św. oraz wypominki, które przyjmujemy po każdej Mszy św. i w kancelarii parafialnej. Na wypominki roczne podajemy kilka najważniejszych dusz.

Możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej – przed każdą Mszą św..

Z okazji Dnia Papieskiego – nasz zespół charytatywny i młodzież zbierają dziś do puszek ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – tzn. dla biednych i potrzebujących uczniów.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie Łukaszom, Janom składamy szczere życzenia wielu łask.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Rada Dzielnicy IV zaprasza na spotkanie informacyjne w zakresie bieżących zadań i inwestycji w naszym rejonie –  17.X 2022 o 18.00 w szkole na ul. Porzeczkowej 3.

Serdeczne „Bóg zapłać” za każdą troskę o parafię, kościół, kwiaty i trud sprzątania oraz za każdą złożoną ofiarę. Wyrazy wdzięczności tym, którzy przychodzą na wspólną modlitwę różańcową i za modlitwę rodzicom z małymi dziećmi.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.00.

W Dniu Papieskim wszystkim życzymy, niech Pan Jezus miłosierny, któremu zostaliśmy zawierzeni przez św. Jana Pawła II ożywi i umocni naszą wiarę, nadzieję i miłość oraz wyprosi łaskę dobrej modlitwy, szczególnie różańcowej  – dedykując wymowne słowa świętego:

„Nie lękajcie się, …..Nie bójcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi.