XXX Niedziela Zwykła – 23 październik 2022.

Przeżywamy dziś Niedzielę Misyjną rozpoczynającą Tydzień Misyjny pod hasłem: „Będziecie moimi świadkami”. Dzisiejsza niedziela przypomina nam o spoczywającym na nas obowiązku głoszenia Ewangelii całemu światu. Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii” – mówi św. Paweł. Kto poznał i pokochał Chrystusa nie może Go zatrzymać tylko dla siebie. Dlatego każdy z nas – pamiętając o tym – powinien być misjonarzem wiary, nadziei i miłości w swoim środowisku i wspierać dzieło misyjne modlitwą i miłością, wyrzeczeniami i ofiarą.

Ponawiamy wielkie zaproszenie na ostatni tydzień modlitwy różańcowej – w niedziele o 15.30, a w tygodniu o 17.30 – niech dotrze to zaproszenie szczególnie do dzieci i młodzieży i tych, którzy nie byli ani raz – nie bójcie się różańca!.  Zachęcamy, byśmy często modlili się na różańcu indywidualnie i w rodzinach.

W czwartek – 18.30 – spotkanie kandydatek do scholi i kandydatów na ministrantów.

W piątek – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Solenizantom składamy serdeczne życzenia.

W przyszłą niedzielę – rocznica poświęcenia kościoła własnego. Na Mszach św. modlitwa uwielbienia i wdzięczności oraz „Ciebie Boga wysławiamy” za Bożą obecność z nami i dla nas w tej świątyni. Składka będzie przeznaczona na budowę nowych kościołów. Przyszedł czas, byśmy z wdzięcznością pomogli teraz innym wybudować świątynię.

Możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej – przed każdą Mszą św. oraz w piątek i sobotę od 17.00.

„Słuszną i zbawienną jest rzeczą modlić się za zmarłymi” – w imię wdzięczności i miłości bliźniego ofiarujmy za zmarłych nasze choroby i cierpienia, trudy i wyrzeczenia, nasze modlitwy i Msze św. oraz wypominki, które przyjmujemy po każdej Mszy św. i w kancelarii parafialnej. Na wypominki roczne podajemy kilka najważniejszych dusz.

Parafia Prądnik Biały zaprasza na film „MEDJUGORIE” w Multikinie, ul. Dobrego Pasterza – 27.X. 2022 o godz. 19.30. Bilety można kupić przed seansem w promocyjnej cenie 14 zł, podając hasło: PARAFIA.

Z serca bardzo dziękujemy za każde dobro, wszelkie zaangażowanie i każdą złożoną ofiarę, szczególnie na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – tzn. dla najbardziej potrzebujących uczniów, dziękujemy za udział w różańcu, adoracji w III piątek miesiąca, za wszelką troskę o naszą świątynię, szczególnie za sprzątanie. Wszystkim niech Bóg sam wynagradza szczególnymi łaskami.

Pomóżmy w sprzątaniu naszej świątyni choć na chwilkę w sobotę od 8.00.

Na Tydzień Misyjny życzymy dużo odwagi w głoszeniu wszędzie Ewangelii miłości i w dawaniu świadectwa Chrystusowi z myślą św. Cypriana:

„Nic nie jest bardziej nieużyteczne od chrześcijanina,

który nie przyczynia się do zbawienia innych”.