XXXII Niedziela Zwykła – 06 listopad 2022.

Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli przypomina nam prawdę o naszym przeznaczeniu do chwały zmartwychwstania. Ta prawda umacniała starotestamentalnych męczenników do mężnego wyznawania wiary w Boga Jedynego. Byli oni przekonani, że zmartwychwstaną i będą widzieć Boga. Niech taka wiara kieruje całym naszym życiem.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca – dziś listopadowa adoracja Najśw. Sakramentu za zmarłych.

Na zmiankę i różaniec za zmarłych z wypominkami jednorazowymi zapraszamy o 15.30.

Różaniec za zmarłych z wypominkami będziemy odprawiać również w poniedziałek i wtorek o 17.30.

Za naszych zmarłych ofiarujmy przez cały rok: Msze św., modlitwy, odpusty oraz nasze codzienne krzyże, cierpienia, przykrości i dobre uczynki. Czytamy nowe wypominki – prosimy o zwrócenie uwagi na ewentualne błędy lub braki.

We wtorek – spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VI – o 18.45.

W środę – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Spotkanie zespołu charytatywnego po Mszy św. wieczornej.

W czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła – o 18.45 – spotkanie scholi.

W piątek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa – Narodowe Święto Niepodległości – Wszechmogącemu i Miłosiernemu Bogu zawierzamy losy całej naszej Ojczyzny i wszystkich Polaków, błagając, by nasza Ojczyzna zawsze była wierna Chrystusowi i Jego Ewangelii. Często módlmy się za Ojczyznę, za tych, którzy nią rządzą oraz za tych, którzy za nią oddali swoje życie. Wywieśmy narodowe flagi. Zapraszamy na Msze św. o 8.00 i 18.00. Parafia Prądnik Biały zaprasza na koncert po Mszy św. o 16.00. Z racji święta nie ma postu.

W sobotę – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

Ojciec Święty Franciszek ustanowił XXXIII Niedzielę Zwykłą – w tym roku 13 XI – Światowym Dniem Ubogich.  W odpowiedzi na wezwanie pasterza Kościoła do zorganizowania „prawdziwego spotkania z ubogimi, a także do dzielenia się, które powinno stać się stylem naszego życia” w dniach 12-14. XI. – na Małym Rynku w naszym mieście odbędą się dla ubogich archidiecezjalne wydarzenia. Szczegóły na plakacie.

Z tej okazji zespół charytatywny będzie zbierał w przyszłą niedzielę ofiary do puszek na pomoc dla nich. Chętnych, by pomagać ubogim zapraszamy do zespołu charytatywnego.

W przyszłą niedzielę również –  wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski – oraz Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

Z serca dziękujemy  za zrozumienie, pomoc, zaangażowanie w życie parafii, za modlitwy w I czwartek, I piątek, I sobotę oraz trud sprzątania w tym tygodniu. „Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę . Niech tym większa będzie nasza modlitwa w intencji każdego ofiarodawcy.

Bardzo prosimy – choć na chwilkę – o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.00.

Całej naszej parafii i wszystkim naszym rodakom z okazji Święta Narodowego życzymy, abyśmy zawsze byli wierni tradycji naszych głęboko wierzących ojców – dedykując znaną sentencję:

„ Tylko pod tym krzyżem, tylko pod tym znakiem,

Polska jest Polską a Polak Polakiem”.

Modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi

Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przynosiła Imieniowi Twemu a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie. Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.