XXXIII Niedziela Zwykła – 13 listopad 2022.

Zbliżający się koniec roku liturgicznego przypomina nam o nadchodzącym końcu świata. „Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą” – mówi do nas Jezus. Przemija nasze życie, przemija świat. To nie powód do rozpaczy. To raczej wezwanie, by budować swoje życie na tym, co trwałe – na Słowie Boga. Słowo Boże daje nadzieję silniejszą niż wszystko. Eucharystia jest także zapowiedzią, jest przedsmakiem ucztowania z Bogiem w wieczności. Niech więc rozbudzi naszą tęsknotę za Bożą bliskością, za pełnią życia. W świetle tej prawdy chrześcijanin powinien układać swoje życie, dobrze wykorzystując swój czas. Dnia sądu Bożego nie można oczekiwać z założonymi rękami, trzeba się nań przygotować przez wierne wypełnianie swych obowiązków.

Ojciec Święty Franciszek ustanowił dzisiejszą niedzielę – Światowym Dniem Ubogich.  Niech ten dzień będzie dla nas wielkim zaproszeniem do „prawdziwego spotykania się z ubogimi, a także do dzielenia się, które powinno stać się stylem naszego życia”.. Z tej okazji zespół charytatywny zbiera dziś ofiary do puszek na pomoc dla nich. Chętnych, by pomagać ubogim zapraszamy do zespołu charytatywnego.

Dziś również – Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

We wtorek – spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII o 18.45.

W środę – wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Bożej Miłosierdzia.

W czwartek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

W piątek – III miesiąca- wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz czuwanie modlitewne. Od 19.00 – 19.30 – adoracja młodzieży zakończona błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI, VII, VIII. Na chwilę adoracji i apel wszystkich serdecznie zapraszamy.

W sobotę – III miesiąca – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy – rodziców z małymi dziećmi i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na nabożeństwo o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – III miesiąca – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30. A naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas klas VI,VII, VIII – przygotowujący się do bierzmowania

Nie bójmy się poczytać trochę więcej prasy katolickiej.

Z serca dziękujemy  za zrozumienie i pomoc w tym tygodniu zwłaszcza za trud sprzątania: „Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę na potrzeby naszej parafii oraz do puszek na ubogich i prześladowanych .Niech tym większa będzie nasza modlitwa w intencji naszej parafii oraz za każdego dobroczyńcę i ofiarodawcę.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.00. Znajdźmy chwilkę czasu, by przygotować naszą świątynię.

Życzmy wszystkim, abyśmy zawsze dobrze wykorzystywali czas i otrzymane talenty – ten parafialny również – które dał nam Bóg z myślą Św. O. Pio:

”Czas spożytkowany na chwałę Boga i dla zdrowia duszy i ciała ubogich

nigdy nie jest czasem straconym”.