V Niedziela Wielkiego Postu – 26 marzec 2023

Jezus Chrystus oddał za nas swoje życie. Przeżywamy te prawdę na nowo podczas każdej Eucharystii. Jeśli chcemy się upodabniać do Zbawiciela, to także musimy być zdolni do umierania dla grzechu. Przeżyliśmy czas świętych rekolekcji. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w nich uczestniczyli. Smutno, że nasza młodzież ponadgimnazjalna boi się rekolekcji. Módlmy się wzajemnie za siebie, aby zasiane Boże ziarno zaowocowało w każdym z nas umocnieniem wiary i wzrostem miłości Boga i bliźniego.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.30 – zapraszamy szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli ani raz. Składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Bożego Grobu.

W środę – po Mszy św. wieczornej – spotkanie zespołu charytatywnego i chętnych, by pomagać potrzebującym.

Również w środę – Akademicka Droga Krzyżowa spod Kolegiaty św. Anny o godz. 20.30.

W czwartek – po Mszy św. wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia o owocne przeżycie Wielkiego Tygodnia, Świąt Wielkanocnych i odpustu parafialnego. O 18.45 spotkanie rady parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii.

W piątek – Droga krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.30 – znajdźmy chwilę czasu na medytację męki Pana Jezusa i przyjdźmy, by Chrystusa dźwigającego krzyż błagać o umocnienie w wierze.

Okazja do spowiedzi św. codziennie przed każdą Mszą św..

W I sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP – nabożeństwo I sobót: o 17.15 – rozważanie tajemnicy różańca, o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. Chętnych zapraszamy.

W przyszłą – Palmową Niedzielę – poświęcenie przyniesionych palm na wszystkich Mszach św.

Nasz zespół charytatywny zbiera dziś ofiary do puszek na paczki na święta dla najbardziej potrzebujących naszej parafii.

Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o przekazanie 1,5% podatku dochodowego na pomoc chorym i ubogim.

Zapraszamy na „Biały Marsz” w dniu 2.IV.2023 – przejdziemy ulicami Krakowa jak 17 maja 1981 r. po zamachu na placu św. Piotra. Wyjście -13.30 – BŁONIA KRAKOWSKIE PRZY KAMIENIU JANA PAWŁA II – do rynku. O 15.00 – uroczysta msza święta w Bazylice Mariackiej.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Libanu, do św. Szarbela w dniach 19 -27. IX. Zapisy do końca marca. Szczegółowe informacje w zakrystii.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej Pisma św. i książek katolickich.

Serdeczne „Bóg zapłać” za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, za udział w Drodze krzyżowej, za każdą modlitwę, za duchową adopcję, za pomoc w rekolekcjach, za sprzątanie oraz za każdą złożoną ofiarę.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni, w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu w sobotę od 8.00.

Wszystkim parafianom: dzieciom, młodzieży, starszym życzymy, by przeżyte rekolekcje przynosiły owoce: wzrostu pobożności i miłości, pojednania i ludzkiej życzliwości na wzór Jezusowego Serca z myślą T. Fangrata:

„Nadzieja świata leży w dialogu

i w przestrzeganiu dekalogu”.