IV Niedziela Wielkiego Postu – 19 marzec 2023.

CZAS ŚWIĘTYCH REKOLEKCJI.

„Zabiorę się i pójdę do mego Ojca, i powiem: Ojcze, zgrzeszyłem przeciw niebu i względem Ciebie” – przeżywamy czas świętych rekolekcji, czas pojednania z Bogiem i bliźnimi, czas pokuty i nawrócenia, czas modlitwy i wyciszenia. Módlmy się wzajemnie za siebie, aby ten czas łaski zaowocował w każdym z nas wzrostem miłości Boga i bliźniego. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach, które głoszą – O. FRANCISZKANIE: O. Eligiusz i O. Fabian – serdecznie Ich w naszej parafii witamy i życzymy obfitości darów Ducha Świętego. Program rekolekcji – mamy w naszych domach w gazetce i na stronie internetowej.

Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale o 15.30. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego. Składka na Gorzkich Żalach dziś oraz w pozostałe niedziele W. Postu będzie zbierana na kwiaty do Bożego Grobu i na wielkanocny wystrój naszej świątyni.

W poniedziałek – przeniesiona Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP – męża sprawiedliwego, wzór pracowitości i patrona dobrej śmierci.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia, szczególnie Józefom składamy serdeczne życzenia.

We wtorek – dzień spowiedzi rekolekcyjnej: spowiedź dorosłych: 7.30 – 8.00; 16.30 – 18.00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu.

Naszych chorych, samotnych i starszych zapraszamy na Mszę św. rekolekcyjną z namaszczeniem chorych w środę o 16.30. Bardzo prosimy, by rodzina pomogła im dotrzeć do naszej świątyni.

Zakończenie rekolekcji z błogosławieństwem rekolekcyjnym w środę na wszystkich Mszach św. W środę na Mszach św. składka na potrzeby rekolekcji.

W czwartek po Mszy św. wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia o owocne przeżycie czasu Wielkiego Postu, rekolekcji i wielkanocnych uroczystości parafialnych.

W sobotę – 25.III – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Dzień wielkiej modlitwy o poszanowanie każdego życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Chętnych, by włączyć się do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i złożyć swoje przyrzeczenia zapraszamy – na Mszę św. o 18.00. Przy wyjściu można zabrać karteczkę z przyrzeczeniem.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. nasz zespół charytatywny będzie zbierać ofiary do puszek na paczki na święta dla najbardziej potrzebujących naszej parafii.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Libanu, do św. Szarbela w dniach 19 -27. IX. Zapisy do końca marca. Szczegółowe informacje w zakrystii.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej, Pisma św., Dzienniczka i książek katolickich.

Serdeczne Bóg zapłać”  za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, za udział w Drodze krzyżowej, za każdą modlitwę – za sprzątanie, za składanie i rozniesienie kopert – oraz za każdą złożoną ofiarę.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.00.

Z serca życzymy ubogacającego przeżywania czasu łaski świętych rekolekcji, niech jeszcze bardziej zjednoczą nas we wspólnocie wiary i miłości – i dedykujemy myśl Dietricha Bonchoeffera;

„Otoczeni opieką Bożej mocy, z otuchą wyglądajmy przyszłości.

Bóg z nami wieczorem i rankiem i widać Go w każdym nadchodzącym dniu.”