III Niedziela Wielkiego Postu – 12 marzec 2023.

Gromadzimy się przy ołtarzu Pana, aby skosztować i zobaczyć, jak dobry jest Pan, który nas powołał do zbawienia. On dał nam swojego Syna, aby stał się ofiarą przebłagalną za nasze grzechy i całego świata. Chrystus pragnie swoją miłość wlać w ludzkie serca. Po raz kolejny Jezus przypomina nam dzisiaj o potrzebie nawracania, czyli powrotu do Niego. Bóg jest cierpliwy wobec nas, czeka na decyzję człowieka.

Czas Wielkiego Postu, czas świętych rekolekcji, które przed nami – niech będzie czasem zastanowienia się i refleksji nad sobą, czasem modlitwy, umocnienia wiary i nawrócenia na Boże drogi, czasem pokuty, pojednania i naprawy krzywd. Nie zmarnujmy tego czasu łaski. Wszystkich bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w rekolekcjach od przyszłej niedzieli, wszystkich prosimy o ufną modlitwę i ofiarowanie swoich krzyży w tej intencji. Rekolekcje wygłoszą O. Franciszkanie. Program w gazetce parafialnej i na stronie internetowej.

Gazetkę parafialną z programem rekolekcji, Wielkiego Tygodnia oraz życzenia świąteczne otrzymacie Państwo w najbliższych dniach. Prosimy o pomoc w jej rozniesieniu. Szczerze dziękujemy całemu zespołowi redakcyjnemu.

Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale o 15.30. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego. Składka na Gorzkich Żalach dziś oraz w pozostałe niedziele W. Postu będzie zbierana na kwiaty do Bożego Grobu i na wielkanocny wystrój naszej świątyni.

W czwartek po Mszy św. wieczornej – Koronka do Bożego Miłosierdzia o owocne przeżycie czasu Wielkiego Postu, rekolekcji i wielkanocnych uroczystości parafialnych.

W piątek – III. miesiąca – o 17.30 – Droga krzyżowa dla dzieci i starszych – przyjdźmy, by umocnić się w  dźwiganiu naszych codziennych krzyży. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i czuwanie modlitewne. O 19.00 – Droga krzyżowa dla młodzieży. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI, VII i VIII.

W sobotę – III. miesiąca – rodziców z małymi dziećmi i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na nabożeństwo o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

Okazja do spowiedzi św. codziennie przed każdą Mszą św.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie: Grzegorzom, Krystynom, Bożenom, Patrykom, Zbigniewom i Józefom składamy serdeczne życzenia – wielu potrzebnych łask.

Caritas prosi o przekazanie 1,5 % podatku na pomoc ludziom starszym i chorym, Szczegóły na ulotkach przy wyjściu.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Libanu, do św. Szarbela w dniach 19 -27. IX. Zapisy do końca marca. Szczegółowe informacje w zakrystii.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej, Pisma św., Dzienniczka i książek katolickich – szczególnie w tym czasie umacniania wiary.

Serdeczne Bóg zapłać”  za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, za udział w Drodze Krzyżowej – zwłaszcza za sprzątanie – oraz za każdą złożoną ofiarę na tacę lub konto.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.00.

Wszystkim parafianom: dzieciom, młodzieży, starszym życzymy jak najowocniejszego przeżycia czasu świętych rekolekcji z myślą św. Ambrożego:

”Kto odchodzi od Słowa Boga, ten głoduje,

kto odstępuje od mądrości, głupim się staje,

kto odchodzi od źródeł, jest spragniony,

kto od skarbu się odsuwa, staje się biedny”.