II Niedziela Wielkiego Postu – 5 marzec 2023.

Opis Przemienienia Jezusa ukazuje nam, że to co doczesne jest tylko etapem drogi i nic nie może nam przesłonić ostatecznego celu jakim jest kochający Bóg. Wizja na Górze Tabor – dotyczy perspektywy chwały, w jakiej może uczestniczyć każdy człowiek. Słowa Ojca Niebieskiego: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie” odczytujemy, jako szczególne wezwanie do słuchania Słowa Bożego głoszonego przez Jezusa i do przemiany naszych serc. Również święty Paweł zachęca nas: „weź udział w trudach i przeciwnościach znoszonych dla Ewangelii”.  Z Bożą pomocą jesteśmy zdolni pokonać wszystko, co nas zniewala i ogranicza.

Trzeźwość niech będzie także jedną z form pokuty chrześcijańskiej.

Z racji I niedzieli dziś po Mszach św. wielkopostna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dziś również Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

Bardzo serdecznie zapraszamy na Gorzkie żale połączone dziś ze zmianką różańcową o 15.30. Składka na Gorzkich Żalach w przyszłą III-cią i pozostałe Niedziele W. Postu będzie zbierana na kwiaty do Bożego Grobu i na wielkanocny wystrój naszej świątyni. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego.

W środę – Dzień Kobiet naszym niewiastom z tej racji składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask w realizowaniu ich szczególnego powołania.

W czwartek po Mszy św. wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia o owocne przeżycie czasu Wielkiego Postu i rekolekcji parafialnych.

W piątek – Droga krzyżowa dla wszystkich o 17.30 – serdecznie zapraszamy.

Okazja do spowiedzi św. codziennie przed każdą Mszą św.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII w piątek o 18.45.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie: Beatom i Grzegorzom składamy serdeczne życzenia – wielu potrzebnych łask.

Zaplanujmy już dziś czas, aby wziąć udział w parafialnych rekolekcjach wielkopostnych w dniach 19.III – 22.III.2023.

Caritas prosi o przekazanie 1,5 % podatku na pomoc ludziom starszym i chorym, Szczegóły na ulotkach przy wyjściu.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Libanu, do św. Szarbela w dniach 19 -27. IX. Szczegółowe informacje w zakrystii.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej, Pisma św. i książek katolickich – szczególnie w tym czasie umacniania wiary.

Serdeczne „Bóg zapłać” – za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, za wspólną modlitwę i adorację, udział w Drodze Krzyżowej, za sprzątanie, za każdą złożoną ofiarę.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.00.

Niech kolejne dni Wielkiego Postu zbliżają nas do Boga i do ludzi i będą czasem nadziei na pokój – niech w tym czasie towarzyszy nam myśl św. Augustyna:

„Człowiek jest tęsknotą Boga,

jest celem Jego miłości”.