I Niedziela Wielkiego Postu – 26 luty 2023.

W Środę Popielcową nasze głowy zostały posypane popiołem. Tym znakiem pokuty rozpoczęliśmy święty czas czterdziestodniowego Wielkiego Postu. W łączności z całym Kościołem podejmujemy drogę wielkopostnej odnowy i przemiany serc, trwając na modlitwie, słuchaniu Słowa Bożego, pełnieniu dzieł miłosierdzia, pokuty i umartwienia. Taka postawa ma ułatwić zerwanie z grzechem i szatanem. Kuszony na pustyni Chrystus pokazał nam, jak zwyciężać pokusy. Prośmy z wiarą Ojca, który jest w niebie: „nie dozwól, abyśmy ulegali pokusom”. Bądźmy ludźmi sumienia i miłosierdzia. Oczyszczajmy serca i umacniajmy przez częstszą spowiedź i Komunię świętą. Niech w takiej postawie wspiera nas wyrażona w liście zachęta i błogosławieństwo X. Arcybiskupa.

Bardzo serdecznie zapraszamy na Gorzkie żale, które odprawiamy w każdą niedzielę o 15.30. Za udział w Gorzkich żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Kończymy kolejny Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wielkopostne przyrzeczenia trzeźwości niech będą także jedną z form pokuty chrześcijańskiej.

W I czwartek – o 17.00 „Godzina święta” z Koronką do Bożego Miłosierdzia – o owocne przeżycie czasu Wielkiego Postu, rekolekcji i Świąt – na chwilę adoracji szczerze zapraszamy. Po Mszy św. wieczornej – spotkanie rady parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii.

W piątek – I miesiąca – litania do Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00  i 18.00.

O 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci od godz. 15.45.

Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.30 – oczekujemy szczególnie na dzieci i młodych.

Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy „obowiązkowo” – kandydatów do bierzmowania z klas VI, VII i VIII . Po Mszy św. spotkanie lektorów.

Okazja do spowiedzi św. dorosłych i młodzieży w czwartek i piątek – od godz. 17.15 i codziennie przed każdą Mszą św..

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

W I sobotę – święto św. Kazimierza, patrona naszej archidiecezji i wspomnienie Niepokalanego Serca NMP – nabożeństwo I sobót: o 17.15 – rozważanie tajemnicy różańca, o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. Chętnych zapraszamy.

Już dziś zapraszamy wszystkich do udziału w rekolekcjach wielkopostnych w dniach 19 – 22.III.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie: Helenom i Kazimierzom w tym naszemu p. Kazimierzowi – składamy życzenia wielu B. łask.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Libanu, do św. Szarbela w dniach 19 -27. IX. Szczegółowe informacje w zakrystii.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej, Pisma św. i książek katolickich.

Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o przekazanie 1,5% podatku na pomoc osobom chorym, starszym i niepełnosprawnym. Karteczki przy wyjściu z kościoła.

P. Dyrektor naszej szkoły informuje, że 1.III.2023 r. rozpoczną się zapisy do klasy I Szkoły Podstawowej i Przedszkola. Termin rekrutacji mija 31.III. Zainteresowanych zapraszamy do sekretariatu szkoły.

Serdeczne „Bóg zapłać”  za zaangażowanie w życie parafii, za każdą złożoną ofiarę, za udział w Drodze Krzyżowej, szczególnie za sprzątanie.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – choć na chwilkę – w sobotę od 8.00.

Wszystkim życzymy umacniającego Bożego błogosławieństwa i owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu z myślą Romana Rogowskiego:

 „Dopiero w światłości krzyża

można przyjąć ciemność trudu i cierpienia”.