VII Niedziela Zwykła – 19 luty 2023.

Przed tygodniem liturgia przypomniała nam potrzebę pójścia drogą przykazań, które są prawdziwym wyzwoleniem człowieka. Dziś zaś mówi nam Chrystus, że pierwszym i największym z Jego przykazań jest przykazanie miłości. I to miłości nawet nieprzyjaciół. Nakaz miłości bliźniego znajdujemy w wielu religiach i systemach etycznych, jednak miłość nieprzyjaciela głosi tylko chrześcijaństwo. Chrystus stawia to przykazanie na szczycie swej etycznej nauki. Chrześcijaninem jest więc dopiero ten, kto potrafi miłować nawet nieprzyjaciół. Niech ofiara Chrystusa, którą złożyliśmy, da nam tę niepojętą dla świata moc: miłowania nieprzyjaciół.

Przed W. Postem przeżywamy tradycyjne nabożeństwo 40-godzinne. O 15.00  wystawienie Najśw. Sakramentu – Koronka do Miłosierdzia Bożego i cicha adoracja do 16.10. Wszystkich na spacer do naszej świątyni i na chwilkę adoracji serdecznie zapraszamy.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Jest to również czas wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa.

We wtorek – ostatki – nie będzie spotkania kandydatów do bierzmowania z klas VII.

W Środę Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu – czas nawrócenia, poprawy, pokuty i głębszego zastanowienia się nad sobą. Msze św. z obrzędem posypania głowy popiołem o 8.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły – niech nas będzie stać na to wyrzeczenie.

Również w środę dzieci klas III wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.15 z posypaniem głów popiołem – na której otrzymają poświęcone książeczki do I Komunii św..

W czwartek – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

W piątek – wspomnienie św. Macieja – Droga krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.30 – szczerze zapraszamy.  Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII o 18.45.

W przyszłą niedzielę – I Wielkiego Postu – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o 15.30. Znajdźmy czas na to szczególne rozważanie męki pańskiej.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia, szczególnie Maciejom składamy serdeczne życzenia.

Rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Trwa on do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o przekazanie 1% podatku na pomoc osobom chorym, starszym i niepełnosprawnym. Karteczki przy wyjściu z kościoła.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej – polecamy katolicki dwumiesięcznik: „Miłujcie się”.

Bóg zapłać” za czuwanie modlitewne w niedzielę, w III piątek i w III sobotę, za każdą złożoną ofiarę i za sprzątanie naszej świątyni.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.00.

Wszystkim na ostatki i początek Wielkiego Postu życzymy umocnienia ufności w Bożą opatrzność we wszystkich sytuacjach naszego życia z myślą Reinholda Schneidera:

„Każdy nasz los,

w którym widać krzyż, staje się łaską”.