VI Niedziela Zwykła – 12 luty 2023.

Dziś przyszliśmy do ołtarza, na którym codziennie ponawia się ofiara Chrystusa, by uświadomić sobie wymagającą wolność człowieka.  Bóg obdarzył nas wolnością. Otrzymaliśmy wolną wolę, możność wyboru dobra lub zła, życia bądź śmierci. Nasza obecność na tym świętym zgromadzeniu jest znakiem, że wybieramy życie. Niech umacniają nas słowa św. Pawła: „wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują”, a przeżyta Eucharystia niech budzi naszą wrażliwość na potrzebujących – ludzi chorych, starszych, cierpiących, biednych, samotnych, załamanych i odrzuconych przez los – szczególnie w naszej parafii.

Przed W. Postem przeżywamy tradycyjne nabożeństwo 40-godzinne. O 15.00  wystawienie Najśw. Sakramentu – Koronka do Miłosierdzia Bożego i cicha adoracja do 16.10. Wszystkich na spacer do naszej świątyni i na chwilkę adoracji serdecznie zapraszamy.

We  wtorek – święto świętych Cyryla mnicha i Metodego biskupa – patronów Europy oraz św. Walentego – patrona zakochanych – wszystkim a szczególnie młodym – życzymy daru prawdziwej i odpowiedzialnej miłości.

We wtorek również – dzień naszej wielkiej modlitwy za Ojczyznę.

W czwartek tłusty – kończy się powoli czas karnawału – coraz bliżej Wielki Post.

W piątek – III miesiąca – po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i czuwanie modlitewne.  O 19.00 – czuwanie naszej młodzieży – obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI, VII i VIII. Na chwilę adoracji wszystkich zapraszamy.

W sobotę – III miesiąca – rodziców z małymi dziećmi i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na chwilę adoracji o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą, III niedzielę miesiąca naszą młodzież zapraszamy na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI,VII, VIII przygotowujący się do bierzmowania. Dzieci naszej szkoły zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30, 

Na prośbę naszego Metropolity zespół charytatywny zbiera dziś po Mszach św. ofiary do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi. Wielkie „Bóg zapłać” w ich imieniu.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej. Można zabierać starsze gazety gratis.

Bóg zapłać” za czuwanie modlitewne, za każdą pomoc i złożoną ofiarę zwłaszcza za sprzątanie świątyni.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.00.

Na dni kończącego się karnawału wszystkim życzymy dobrej zabawy, smacznego pączka oraz podnoszącej na duchu prawdziwej radości serca i dedykujemy kolejny raz wymowną myślą św. Augustyna:

„Człowieku naucz się tańczyć,

bo inaczej aniołowie w niebie nie będą wiedzieć, co z tobą robić:”