V Niedziela Zwykła – 5 luty 2023.

Świat, jak zawsze tak i dziś, potrzebuje światła prawdy i soli dobra. Dla nas to Jezus Chrystus jest światłem świata i solą ziemi. Sól oznacza dobre życie i służbę bliźnim, a światło – prawdę głoszoną i wyznawaną. Aby być światłem świata i solą ziemi należy poznać Chrystusa i Jego wymagania oraz naśladować Go całym swoim życiem.

Dziś – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy – błogosławienie chleba na każdej Mszy św..

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca – po Mszy św. adorując Najśw. Sakrament będziemy błagać o wszelkie potrzebne łaski na drogach wiary i miłości a szczególnie za wszystkich starszych, chorych i cierpiących oraz tych, którzy się o nich troszczą.

Przed W. Postem przeżywamy przez trzy kolejne niedziele tradycyjne nabożeństwo 40-godzinne połączone dziś ze zmianką różańcową. O 15.00  wystawienie Najśw. Sakramentu – Koronka do Miłosierdzia Bożego, dziesiątka różańca i cicha adoracja do 16.10. Wszystkich dziś na poobiedni spacer do naszej świątyni i na chwilę adoracji serdecznie zapraszamy.

W poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

W piątek –  wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy. Czuwanie modlitewne od 17.20 – zachęcamy na chwilę modlitwy.W sobotę – 11.II – wspomnienie NMP z LourdesXXXI Światowy Dzień Chorego. Ojciec Święty zawierza chorych i cierpiących NMP i prosi Ją, by pomagała każdemu chrześcijaninowi przyjmować chorobę i cierpienie z Chrystusem dla zbawienia siebie i świata, a zdrowych prosi, by otoczyli ich szczególną opieką.

X.Metropolita zaprasza na Mszę św. o 12.00 – do Bazyliki Bożego Miłosierdzia.

Parafialny Dzień Chorego – będzie 17 czerwca we wspomnienie naszego patrona św. Brata Alberta. W razie potrzeby w każdej chwili można poprosić o udzielenie umacniającego Sakramentu Namaszczenia Chorych.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę i za każdą pomoc, szczególnie w sprzątaniu naszej świątyni, rozbieraniu szopki

i choinek oraz za wspólną modlitwę w I czwartek, I piątek i w I sobotę. Dziękujemy za złożoną ofiarę  na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni  – w sobotę od 8.00.

Wszystkim życzymy, byśmy zawsze umieli dostrzec wielkość Bożej miłości w naszym powołaniu a szczególnie w sakramencie namaszczenia chorych z myślą Czesława Miłosza

„Jest taka granica cierpienia, za którą się uśmiech pogodny zaczyna.”