IV Niedziela Zwykła – 29 styczeń 2023.

Liturgia Słowa mówi nam dzisiaj, że w perspektywie życia wiecznego prawdziwie błogosławieni są ubodzy, cisi, ci, którzy płaczą, łakną i pragną sprawiedliwości, wprowadzają pokój, czystego serca, cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości. Jezus błogosławi ludzi biednych, głodnych, potraktowanych niesprawiedliwie. Bóg jest blisko tych ludzi cierpiących. Uczy zaufania w nieszczęściu, daje nadzieję tym, których dotknęło zło. Jezus uczy nas, że najważniejszym bogactwem człowieka jest Bóg. Do nich wszystkich Chrystus kieruje pełne nadziei słowa: „Cieszcie się i radujcie, bo wielka jest wasza nagroda  w niebie”. Niech każda Msza św. umacnia nas w realizacji ośmiu błogosławieństw na drogach naszego powołania.

Kończymy kolejny Tydzień Słowa Bożego/Biblijny/ – czytajmy często Pismo św. – niech nas umacnia na Bożych drogach w tym trudnym czasie.

We wtorek – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.

W środę – po Mszy św. wieczornej zebranie zespołu charytatywnego.

W I czwartek – 2.II. – Święto Ofiarowania Pańskiego /Matki Bożej Gromnicznej/ – XXVII Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się szczególnie o dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii. O 17.00 – „Godzina święta” – znajdźmy trochę czasu na chwilę adoracji. Msze św. z poświęceniem gromnic o 8.00 i 18.00. Składka w tym dniu na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie Rady Parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii.

W I piątek – litania do Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00  i 18.00.

Mimo ferii – będzie o 16.30 – Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla nich od godz. 16.00.

Okazja do spowiedzi św. dorosłych i młodzieży w czwartek i piątek – od godz. 17.15. Czuwanie modlitewne od 17.20.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

W I sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP – nabożeństwo I sobót: o 17.15 – rozważanie tajemnicy różańca, o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. Chętnych zapraszamy.

W przyszłą niedzielę – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy – błogosławienie przyniesionego chleba po każdej Mszy św..

Przed W. Postem będziemy przeżywać przez trzy kolejne niedziele tradycyjne nabożeństwo 40-godzinne. W tym roku o 15.00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu – Koronka do Miłosierdzia Bożego i cicha adoracja do 16.10. Wszystkich na spacer do naszej świątyni i na chwilkę adoracji serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Stowarzyszenie Przyjaciół Witkowic prosi o złożenie podpisu przy wyjściu pod wnioskiem wyrażającym sprzeciw budowie drogi polami wzdłuż Białuchy. Szczegóły w gablotce i na stronach internetowych.

Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie dobro, modlitwę oraz za każdą złożoną ofiarę na potrzeby naszej parafii.

Z serca dziękujemy wytrwałym za pomoc w sprzątaniu.

Sprzątanie naszej świątyni – w sobotę od 8.00 – bardzo prosimy o pomoc, choć na chwilę.

Naszym dzieciom i młodzieży rozpoczynającym ferie zimowe życzymy dobrego Bożego wypoczynku a wszystkim – Bożej opieki i dużo Bożego światłą – dedykując myśl Seneki:

„Nigdy nie będzie szczęśliwy ten, kogo dręczy myśl,

że ktoś jest szczęśliwszy od niego!”.