III Niedziela Zwykła – 22 styczeń 2023

„Bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Słowo Boże wzywa nas dzisiaj do uznania swojej grzeszności i przemiany swojego życia, bo „czas jest krótki”. Człowiekowi otwartemu na Boże przebaczenie i miłość, „która trwa od wieków”, łatwiej przyjąć powołanie życiowe, które Bóg w swojej nieskończonej dobroci przygotował. Nasz Nauczyciel z Nazaretu wzywa każdego człowieka do przemiany i nawrócenia serca, bo przyjście Pana i Jego królestwa jest już bliskie. Prośmy Boga Trójjedynego, aby wszyscy chrześcijanie , którzy zostali „przemienieni przez zwycięstwo Jezusa Chrystusa” połączyli się w jednym domu, gdzie słucha się Słowa Bożego i łamie się Chleb Eucharystyczny.

Kończymy kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Cierpliwie i wytrwale troszczmy się o jedność w naszych rodzinach, sąsiedztwach i w całej wspólnocie parafialnej – przebaczając sobie wzajemnie.

We wtorek –  wspomnienie św. Franciszka,Salezego, biskupa i doktora Kościoła

W środę – święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła.

W czwartek – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.

W piątek – czuwanie modlitewne od 17.20.

W sobotę – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy i książek  katolickich.

Wielkie „Bóg zapłać” za wszelkie dobro, modlitwę, czuwanie w III piątek, adorację w III sobotę, za każdą złożoną ofiarę kolędową i na potrzeby naszej parafii, za każdą pomoc w tym tygodniu, zwłaszcza za sprzątanie. Wytrwale módlmy się za tych, którzy pomagają oraz za każdego ofiarodawcę. Niech Maryja wynagradza wszelki trud i ofiarność.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – choć na chwilę – w sobotę od 8.00.

Wszystkim życzymy ukochania Pisma św. /Biblii/oraz ducha zgody i pojednania, byśmy szanując się wzajemnie, pomagali innym zrealizować swoje powołanie z myślą Fiodora Dostojewskiego:

„Bez cierpienia i poświęcenia nie zrozumie się szczęścia.”