III Niedziela Wielkanocna – 23 kwiecień 2023.

Kolejne niedziele wielkanocne pomagają nam wciąż na nowo odkrywać prawdę o zmartwychwstałym Chrystusie obecnym w Kościele, który jest wspólnotą świętych i męczenników i upadających. Do tej wspólnoty każdy z nas został włączony przez chrzest, bierzmowanie i Eucharystię. Tutaj Chrystus obdarza nas wieloma potrzebnymi darami. Kończymy Tydzień Miłosierdzia – umiłujmy Miłosiernego Pana obecnego w Kościele i często Go naśladujmy.

Dziś Niedziela Biblijna – Narodowy Dzień Czytania Pisma świętego – która rozpoczyna Tydzień Biblijny.  Zachęcamy do codziennego poczytania Pisma św.. Może szczególnie dzisiaj w domu wspólnie przy posiłku lub w czasie wieczornej modlitwy odczytajmy fragment Słowa Bożego.

W poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i wspomnienie św. Jerzego, męczennika.

We wtorek – święto św. Marka, Ewangelisty – patrona naszego X. Metropolity i wspomnienie św. Jarosława – patrona naszego X. Jarosława. Solenizantom tego tygodnia, P. Organiście a zwłaszcza naszemu X. Jarosławowi składamy serdeczne życzenia – wszelkich potrzebnych łask i darów Ducha św.. Wszystkich ogarnijmy naszą wielką modlitwą.

W piątek o 18.45 – spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII. 

W sobotę – święto św. Katarzyny ze Sjeny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy – rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.

W przyszłą niedzielę – Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania – będziemy się modlić o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii.

Również w niedzielę – pierwsze nabożeństwo majowe z procesją o 15.30. Prosimy o udział: małe dzieci do sypania kwiatów, niosących świece, feretrony i chorągwie. Rozpoczniemy piękny miesiąc maryjny.

Próby dzieci I-Komunijnych we wtorek,  środę, czwartek i piątek od 15.00 -18.00.

Organizujemy 3-dniową parafialną pielgrzymkę do Gostynia, Gniezna, Poznania i sanktuariów Wielkopolski – w dniach 19-21.VI.2023.  Koszt około 500 zł. Zapisy po Mszach św..

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni – w sobotę od 8.00 – bardzo prosimy o pomoc.

Serdeczne „Bóg zapłać” – za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii – za modlitwę, czuwanie, sprzątanie i za każdą złożoną ofiarę. Niech nasza patronka Św. Maria Magdalena wynagrodzi dobrodziejom i darczyńcom wypraszając potrzebne łaski.

Wszystkim składamy pełne ufności życzenia – duchowego umocnienia z przeżywania tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa z myślą A. de S. Exuperyego:

„Nie trać nigdy cierpliwości i nadziei –

to jest ostatni klucz, który otwiera drzwi”.