IV Niedziela Wielkanocna – 30. 04. 2023.

„Ja jestem Dobrym Pasterzem i znam owce moje. Przyszedłem po to, aby owce miały życie” – to zapewnienie Chrystusa, który zna nas po imieniu i troszczy się o każdego z nas. Przeżywana niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kolejny Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Dziękując za powołanych do służby Bożej módlmy się dziś gorąco o dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafii.

Dziś – pierwsze nabożeństwo majowe z procesją o 15.30. Prosimy o udział: małe dzieci do sypania kwiatów, dzieci z klas IV w strojach komunijnych, niosących feretrony i chorągwie. Rozpoczynamy piękny miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30 a w niedzielę i święta o 15.30.  Maryja czeka na to spotkanie z otwartym sercem na wszystkich – szczególnie na dzieci i młodzież – znajdźmy dla Niej pół godziny czasu!

Trwa nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.

W poniedziałek – 1 maja – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika.

We wtorek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

W środę – Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski – odnowimy akt zawierzenia Matce Bożej – Jasnogórskie Śluby Narodu. Msze św. jak w każdą niedzielę. Na nabożeństwo majowe o 15.30 zapraszamy szczególnie naszych maturzystów.

W I czwartek – święto św. Floriana, męczennika, patrona Krakowa – o 17.00 „Godzina święta połączona z nabożeństwem majowym o 17.30. Po Mszy św. wieczornej spotkanie rady parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną się włączyć w życie parafii.

W I piątek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera – po Mszy św. o 7.00 i  18.00 – litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci od godz. 15.45. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św. oraz w czwartek i piątek od 17.15. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

W I sobotę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba i wspomnienie Niepokalanego Serca NMP – nabożeństwo I sobót: o 17.15 – rozważanie tajemnicy różańca, o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. Chętnych zapraszamy.

Spowiedź św. dzieci pierwszokomunijnych o 8.00, 9.00 i 10,00.

W przyszłą niedzielę – w naszej świątyni na Mszach św. o 10.00, 11.30 i 13.00 – dzieci klas III przystąpią po raz pierwszy do Komunii św.. Dzieci klas III i ich rodziców zapraszamy na próby w czwartek i piątek od 8.00 – 12.30.  Rocznica I Komunii św. – 14 maja na Mszy św. o 11.30.

Już dziś wszystkich naszych jubilatów, czyli przeżywających w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – zapraszamy na Mszę św. jubileuszową w Zielone Święta – 28 maja o godz. 11.30.

Organizujemy 3-dniową parafialną pielgrzymkę do Gostynia, Gniezna, Poznania i sanktuariów Wielkopolski – w dniach 19-21.VI.2023.  Koszt około 500 zł. Zapisy po Mszach św..

Serdeczne „Bóg zapłać” – za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii – szczególnie za sprzątanie i za każdą złożoną ofiarę.

Sprzątanie i dekoracja kościoła na I Komunię w sobotę od 11.00 !! – rodziców bardzo prosimy o pomoc.

Modląc się dziś o powołania do służby Bożej – każdemu z osobna życzymy dużo Bożej radości w realizowaniu swojego powołania dedykując zachętę św. Jana Pawła II:

„ Wypłyń na głębię „ – swoich możliwości.

MODLITWA JANA PAWŁA II – O POWOŁANIA
            Jezu, Dobry Pasterzu, wzbudź we wszystkich wspólnotach parafialnych powołania do kapłaństwa, do zakonów męskich i żeńskich, do świeckiego życia konsekrowanego i misyjnego, wedle potrzeb całego świata, który Ty miłujesz i pragniesz zbawić. Tobie zawierzamy w szczególności naszą wspólnotę, stwórz w nas taki klimat duchowy, jaki panował wśród pierwszych chrześcijan; abyśmy stali się wieczernikiem modlitwy i pełnego miłości przyjęcia Ducha Świętego oraz Jego Darów. Kieruj krokami tych, którzy wspaniałomyślnie odpowiedzieli na Twoje wezwanie i przygotowują się do przyjęcia święceń albo ślubów. Wejrzyj z miłością na tylu pełnych gotowości młodych ludzi i wezwij ich do tego, aby poszli za Tobą. Zawierzając te wielkie sprawy Twojego Serca możnemu wstawiennictwu Maryi, która jest Matką i wzorem wszystkich powołań, prosimy Ciebie o podtrzymanie naszej wiary, w przekonaniu, że Ojciec wysłucha nas, gdy modlimy się o to, o co Ty sam kazałeś nam prosić. Amen