V Niedziela Wielkanocna – 07. 05. 2023.

W kolejną wielkanocną niedzielę – dzień zmartwychwstałego Chrystusa – zgromadziliśmy się na Eucharystii, aby uczyć się drogi do Boga jaką wskazał nam Zbawiciel, by słuchać Jego prawdy i czerpać z Niego życie. W ten sposób budujemy wspólnotę Kościoła i wypełniamy nasze powołanie. Bóg wezwał nas z ciemności do swego przedziwnego światła, byśmy swym życiem uświęcali ziemię. Chrystus przez swe człowieczeństwo objawił nam Boga Ojca, Jego miłość i cel naszego życia. Z racji I niedzieli – adoracja.

Dziś wielka radość całej naszej parafialnej wspólnoty i Szkoły Podstawowej nr 68 – ponieważ uczniowie klas III po raz pierwszy przyjmują Pana Jezusa do swojego serca. Składamy im najserdeczniejsze życzenia i pragniemy dzielić z nimi tę chrześcijańską radość – otwierając i nasze serca – by Chrystus w nich zagościł.

W„Białym Tygodniu” – Pan Jezus zaprasza klasy III codziennie na Mszę św. o 18.00 a w sobotę na pielgrzymkę do  sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zakończył się Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej – dziękując za kapłanów, misjonarzy i siostry zakonne – módlmy się wytrwale o powołania szczególnie z naszej parafii – niech Boży apel znajdzie pozytywny odzew w sercach naszej młodzieży.

Przychodźmy na nabożeństwa majowe, by zawierzyć Maryi wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30 a w niedziele o 15.30. Na majówkę zapraszamy – przede wszystkim dzieci i młodzież – przyjdźcie choć raz w tygodniu. Maryja czeka na to spotkanie z otwartym sercem – znajdźmy dla Niej pół godziny czasu!. Zachęcajmy się wzajemnie.

We poniedziałek – uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski i naszej archidiecezji. Wszystkim solenizantom tego tygodnia zwłaszcza Stanisławom składamy serdeczne życzenia – obfitości Bożych łask.

Kandydatów do bierzmowania z klas VI zapraszamy na spotkanie – we wtorek o 18.45.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 11.30 – Rocznica I Komunii św.. Próby przed Rocznicą we wtorek, środę i czwartek o 16.30-17.30. Spowiedź w piątek od 16.30.!

Już dziś wszystkich naszych jubilatów, czyli przeżywających w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – zapraszamy na Mszę św. jubileuszową w Zielone Święta – 28. V. o godz. 11.30.

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na triduum: w piątek – 12.V. – 18.45 – próba, śpiew;  w niedzielę – 14.V. – 16.15 – Msza św. i próba, w poniedziałek – 15.V. – 18.15 – spowiedź św..

BIERZMOWANIE – 16.V.2023 – godz. 18.00 – Bp Janusz MASTALSKI.

Organizujemy 3-dniową parafialną pielgrzymkę do Gostynia, Gniezna, Poznania i sanktuariów Wielkopolski – w dniach 19-21.VI.2023.  Koszt około 500 zł. Zapisy po Mszach św..

Serdeczne „Bóg zapłać” – za każdą modlitwę, za udział w procesji na rozpoczęcie majówek. Wszystkim, którzy trudzili się w tym tygodniu – szczególnie przygotowując naszą świątynię do uroczystości pierwszokomunijnej – składamy z głębi serca płynące wyrazy wdzięczności. Szczere podziękowanie za każdą złożoną ofiarę i sprzątanie.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni na Rocznicę I Komunii św. – w sobotę od 8.00 – bardzo prosimy o pomoc rodziców tych dzieci.

Jeszcze raz serdeczne życzenia i gratulacje, szczególnie dla dzieci klas III, dla ich rodziców i rodzin, dla wszystkich gości i całej wspólnoty parafialnej. Wszystkim składamy także pełne ufności życzenia – niech Matka Najświętsza Majowa w te piękne dni otacza nas  płaszczem swojej szczególnej opieki, nie bójmy się pobożności Maryjnej, bo jak mówi arabskie przysłowie:

„Miłość matki nie starzeje się”.