VI Niedziela Wielkanocna – 14 maj 2023.

Dzisiejsza Ewangelia wprowadza nas w atmosferę rozstania Jezusa z uczniami. Zasmuconym zapewne tą perspektywą Apostołom Mistrz i Nauczyciel obiecuje: „Nie zostawię was sierotami”. Zapowiada zesłanie Pocieszyciela, Ducha Prawdy, a także swoje powtórne przyjście i życie wieczne. Te obietnice skierowane są również do nas, żyjących 2 tysiące lat później. A spełnią się, jeśli tylko miłujemy Chrystusa i zachowujemy Jego przykazania.

Dziś również – święto św. Macieja, Apostoła – procesja z Wawelu na Skałkę z racji uroczystości  św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona  Polski – na Mszy św. o 11.30 – Rocznica I Komunii św. dzieci klas IV.

Przychodźmy na nabożeństwa majowe, by zawierzyć Maryi wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30, a w niedziele o 15.30. Na majówkę zapraszamy – przede wszystkim dzieci i młodzież – przyjdźcie choć raz w tygodniu. Maryja czeka na to spotkanie z otwartym sercem – znajdźmy dla Niej pół godziny czasu!. Zachęcajmy się wzajemnie.

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy: dziś w niedzielę na Mszę św. o 16.15 i próbę , w poniedziałek – 15.V.  –  spowiedź św.. o 18.15.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni na bierzmowanie – w poniedziałek o 19.00.

We wtorek – 16.V. – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski –BIERZMOWANIE – godz. 18.00 – Bp Janusz MASTALSKI.

Z racji bierzmowania spotkanie kandydatów z klas VII – będzie 23. V.!!!!!

W poniedziałek, wtorek i środę  przypadają – dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

W piątek – III miesiąca – po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i czuwanie modlitewne.  O 19.00 – czuwanie naszej młodzieży – obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI, VII. Na chwilę adoracji wszystkich zapraszamy.

W sobotę – III miesiąca – rodziców z małymi dziećmi i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na majówkę o 17.30 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – III miesiąca – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30.  Naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI i VII .

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie Maciejom, Zofiom składamy serdeczne życzenia – wielu potrzebnych łask.

Wszystkich naszych jubilatów, przeżywających w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – zapraszamy na Mszę św. jubileuszową w Zielone Święta – 28.V – o godz. 11.30. Gdyby do kogoś przeżywającego w tym roku jubileusz nie dotarło zaproszenie – bardzo prosimy o zgłoszenie.

Organizujemy 3-dniową parafialną pielgrzymkę do Gostynia, Gniezna, Poznania i sanktuariów Wielkopolski – w dniach 19-21.VI.2023.  Koszt około 500 zł. Zapisy po Mszach św..

Dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom za cudowny „biały tydzień”  składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom składamy podziękowanie za każdą modlitwę, złożoną ofiarę, trud i poświęcenie i szczególnie za sprzątanie.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni w sobotę od 8.00 – bardzo prosimy o pomoc.

Wszystkim składamy pełne ufności i nadziei życzenia – niech Majowa Matka Najświętsza – wyprasza nam wszystkim łaskę prawdziwej odpowiedzialności za swoje powołanie do miłości Boga i bliźniego – niech towarzyszą nam słowa A. de Saint-Exupery,ego:

„Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy.

Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostaje.”