Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 21 maj 2023

Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wniebowstąpienie jest dopełnieniem tajemnicy zmartwychwstania. Jezus powraca do Ojca. Jednocześnie zapewnia nas o swojej obecności w Kościele oraz o tym, że wróci powtórnie na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość przypomina nam również, że nasza ojczyzna jest w niebie. Prośmy dziś Boga, by umacniał naszą nadzieję i stale wskazywał drogę do domu Ojca. Pan Jezus wstąpił do nieba, ale nie zostawił nas samymi. Trwając z Maryją i Apostołami na modlitwie prośmy o potrzebne dary Ducha Świętego dla nas i całej naszej parafii.

Przyjdźmy na nabożeństwa majowe, by zawierzyć Maryi wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwa majowe w tygodniu o 17.30, a w niedzielę o 15.30. Zapraszamy szczególnie tych, którzy nie byli ani raz. Maryja czeka na to spotkanie.

W poniedziałek – rozpoczyna się septenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego – na majówkę o 17.30 zapraszamy szczególnie uczniów klas VIII – przed egzaminami.

Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy na spotkanie – we wtorek o 18.45.

W środę – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Po Mszy św. wieczornej – spotkanie zespołu charytatywnego.

W piątek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana – Dzień Matki – naszym mamom składamy najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia i Bożej opieki na każdy dzień a dla zmarłych prosimy o wieczną radość. Nasze mamy zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i na Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – 28 V. – Uroczystość Zesłania Ducha Św.. Wszystkich diamentowych, złotych i srebrnych jubilatów, przeżywających w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – zapraszamy na Mszę św. jubileuszową – o godz. 11.30. Gdyby ktoś nie otrzymał zaproszenia – bardzo prosimy o zgłoszenie w tygodniu i również o przybycie.

Zbliża się Dzień Dziecka – z tej racji nasz zespół charytatywny będzie kwestował w przyszłą niedzielę dla potrzebujących dzieci naszej parafii.

We wtorek – X. Bp Janusz MASTALSKI udzielił sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Wielkie dzięki wszystkim, którzy przyczynili się do przeżycia bierzmowania, szczególnie rodzicom za dar ołtarza.

Organizujemy 3-dniową parafialną pielgrzymkę do Gostynia, Gniezna, Poznania i sanktuariów Wielkopolski – w dniach 19-21.VI.2023.  Koszt około 500 zł. Zapisy po Mszach św..

„Bóg zapłać” wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomnażają dobro naszej parafii przez ofiary i poświęcenie modlitwy i adoracje – szczególnie dziękujemy za kwiaty, za sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni na bierzmowanie i na niedzielę.

Sprzątanie i przygotowanie świątyni w sobotę – od 8.00 – bardzo prosimy o pomoc.

Wszystkim życzymy – niech pragnienie nieba, czyli wiecznego szczęścia z Bogiem kieruje całym naszym życiem – dedykując myśl L. Borosa:

„Gdzie płonie jeszcze mały płomyk nadziei

tam widać światło nieba.”