Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 28 maj 2023

Chrystus wielokrotnie obiecywał, że ześle Ducha Świętego, który napełni serca uczniów i cały okrąg ziemi. Kiedy wstąpił do Ojca, wylał Go na cały Kościół i świat. Obietnica Jezusa została spełniona – nie jesteśmy sami. Przeżywając tę uroczystość zjednoczenia ze wszystkimi chrześcijanami, otwórzmy się na Jego natchnienia i dary. Nie zamykajmy naszych umysłów i serc. Niech umacnia nas Duch Prawdy, Duch Pocieszyciel. Trwajmy mocni w wierze. Prośmy Ducha Świętego o odnowę oblicza Kościoła i naszej parafii.

W czerwcu – miesiącu poświęconym Najśw. Sercu Pana Jezusa – litanię odmawiamy – w poniedziałek po Mszy św. porannej – w pozostałe dni tygodnia po Mszy św. wieczornej.

Wszystkim naszym jubilatom, przeżywającym w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – składamy dziś najserdeczniejsze życzenia – dużo zdrowia i obfitości Bożych łask na dalsze lata.

Jutro – drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o 8.00 i 18.00.

We środę – święto Nawiedzenia NMP – zakończenie nabożeństw majowych – z procesją o 17.30. Serdecznie zapraszamy dzieci sypiące kwiatki, dzieci pierwszokomunijne, niosących feretrony i sztandary.

W I czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – o 17.00 „Godzina święta”. Po Mszy św. wieczornej spotkanie rady parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną się włączyć w życie parafii.

Również w czwartek – 1 VI – Dzień Dziecka – wszystkim dzieciom naszej parafii składamy serdeczne życzenia: dużo Bożej radości i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. o 18.00.

W I piątek – nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy św. o 7.00 i o 18.00. Na Mszę św. o 18.00 obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI i VII.

 O 16.30 – Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci św. od 15.45.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od 8.15.

Okazja do spowiedzi św. dorosłych i młodzieży w czwartek i piątek – od 17.15.

Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego grupa modlitewna zaprasza chętnych na wspólną modlitwę w piątek od 17.20.

W I sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP – nabożeństwo I sobót: o 17.15 – rozważanie tajemnicy różańca, o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. Chętnych zapraszamy.

W przyszłą niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy.

Zbliża się również Uroczystość Bożego Ciała – pójdziemy w procesji z Jezusem Eucharystycznym ulicami naszej parafii tak, jak w minionych latach: Dożynkową, Siewną, Natansona, Kuźnicy Kołłątajowskiej, Górnickiego, nową Głogową i Turowiec. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, jak przed pandemią – czwarty ołtarz będzie na ulicy Głogowej.

Nie będzie parafialnej pielgrzymki trzydniowej do Gostynia – zbyt mało chętnych – w zamian zapraszamy na jednodniową  pielgrzymkę do Piekar Śląskich, Częstochowy, Gidel, Leśniowa i okolic w poniedziałek 19.VI – koszt około 120 zł – zapisy po Mszach św..

Z racji zbliżającego się Dnia Dziecka – zespół charytatywny kwestuje dziś dla biednych i potrzebujących dzieci naszej parafii. Wielkie „Bóg zapłać” w ich imieniu.

Wielkie „Bóg zapłać” za każde poświęcenie, szczerą modlitwę, za adoracje,  pomoc potrzebującym, za sprzątanie, państwu DUDKOM za piękne kwiaty oraz wszystkim za każdą złożoną ofiarę na tacę lub konto – na potrzeby parafii  Szczerze się za naszych dobrodziejów i ofiarodawców módlmy.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni w sobotę od 8.00 – bardzo prosimy o pomoc.

Z okazji Zielonych Świąt życzymy wszystkim – obfitości potrzebnych darów Ducha Świętego – niech pomagają nam szczególnie na trudnych ścieżkach naszego życia z myślą A. Mickiewicza:

„Niech się twa dusza jako dolina położy,

A wnet po niej jak rzeka popłynie duch Boży.”