Uroczystość Najświętszej Trójcy – 04 czerwiec 2023

W dzisiejszą niedzielę świętujemy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kościół przypomina nam prawdę, że Jeden Bóg jest jednocześnie wspólnotą trzech kochających się Osób: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Kiedy czynimy znak krzyża, wyznajemy wiarę w Boga w Trójcy Jedynego. Od tego wyznania zaczynajmy każdą modlitwę, dzień, pracę, a nawet posiłek. Bóg zaprasza nas dzisiaj, byśmy zgłębiali Jego tajemnicę – nie tyle rozumem, ale kochającym i wierzącym sercem. Zaprasza nas, byśmy oddawali Mu chwałę w codzienności. Odpowiedzmy na to zaproszenie. Wzywa nas przecież największa Miłość.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca dziś po Mszach św. adoracja Najśw. Sakramentu – odmawiając akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najśw. Sercu Pana Jezusa – zawierzymy nas samych, nasze rodziny i całą parafię.

Zmianka różańcowa o 15.30.

W czerwcu – miesiącu poświęconym Najśw. Sercu Pana Jezusa – litanię odmawiamy – w poniedziałek po Mszy św. porannej – w pozostałe dni tygodnia po Mszy św. wieczornej.

W poniedziałek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

W środę – po Mszy św. wieczornej – spotkanie zespołu charytatywnego.

Parafialny dzień chorych i starszych będzie w sobotę 17.VI – we wspomnienie św. Brata Alberta – od 15.30. Msza św. o 16.00.

W środę X, Jarosław będzie obchodził 20-rocznicę święceń kapłańskich – z tej racji składamy Mu już dziś szczere życzenia obfitości potrzebnych darów Ducha Świętego, by jak najpiękniej zrealizował swoje powołanie.

W czwartek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA /BOŻE CIAŁO/.

Msze św. jak w każdą niedzielę: o 8.00, 10.00, 11.30, 16.15. Po Mszy św. o 11.30 pójdziemy w tradycyjnej już procesji z Jezusem Eucharystycznym ulicami naszej parafii; Dożynkową, Siewną, Natansona, Kuźnicy Kołłątajowskiej, Górnickiego, Głogową i Turowiec. Ołtarze jak w minionych latach – czwarty ołtarz będzie na ulicy Głogowej. Pomóżmy sobie wzajemnie w ich przygotowaniu – udekorujmy wszystkie nasze domy i ulice dając wyraz naszej wierze. Serdecznie wszystkich zapraszamy na procesję – szczególnie niosących feretrony i sztandary, harcerzy, dzieci pierwszokomunijne, dzieci klas IV, dzieci do sypania kwiatków oraz Żywy Różaniec ze świecami.

Zapraszamy na jednodniową parafialną pielgrzymkę do Piekar Śląskich, Częstochowy, Gidel, Leśniowa i okolic w poniedziałek 19.VI – koszt około 120 zł – zapisy po Mszach św..

Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego grupa modlitewna zaprasza chętnych na wspólną modlitwę w piątek od 17.20.

Wszystkim dobrodziejom i darczyńcom naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie.  „Bóg zapłać” – naszym jubilatom za obecność, wszystkim za czuwanie modlitewne, za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, szczególnie za sprzątanie i kwiaty – oraz za każdą złożoną ofiarę na potrzeby parafii.  Szczerze się za naszych dobrodziejów i ofiarodawców módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – choć na chwilkę – w sobotę od godz. 8.00.

Niech Jezus w Eucharystii, który pragnie nawiedzić każdy nasz dom, każde mieszkanie – wniesie wiele błogosławieństwa w nasze serca, w nasze rodziny i sąsiedztwa z zachętą św. Jana Pawła II:

„Otwórzcie drzwi Chrystusowi – postawcie Eucharystię w centrum waszego życia”.