X Niedziela Zwykła – 11 czerwiec 2023.

Bóg powołuje ludzi, by nieśli Jego miłość światu. Ofiara, którą składamy, ma być wyrazem naszego zaufania wobec Boga, znakiem ukochania prawdy o Bogu, który jest miłosierny i przebaczający. Przez nią Bóg nas uświęca, a my idąc w życie niesiemy ludziom najwyższe wartości dobra i życzliwy stosunek do wszystkich.

W czerwcu – miesiącu poświęconym Najśw. Sercu Pana Jezusa – litanię odmawiamy – w poniedziałek po Mszy św. porannej – w pozostałe dni tygodnia po Mszy św. wieczornej.

We wtorek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. Kandydatów do bierzmowania z klas VI zapraszamy na spotkanie o 18.45.

W środę – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

W czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała z procesją i błogosławieństwem wianków, ziół i kwiatów na Mszy św. o 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich a zwłaszcza dzieci sypiące kwiatki, dzieci komunijne, niosących feretrony i sztandary.

W piątek – III miesiąca – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Jezusowego z aktem zawierzenia i czuwanie modlitewne. O 19.00 – czuwanie młodzieży – obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI i VII. Na chwilę adoracji wszystkich zapraszamy. Z racji uroczystości nie ma postu.

W sobotę – III miesiąca – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP i wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, od konsekracji również kolejnego patrona naszej parafii. Parafialny dzień chorych i starszych – o 15.30 – adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi; o 16.00 – Msza św. z udzieleniem sakramentu Namaszczenia chorych. Po Mszy św. dla nich piknik parafialny. Bardzo prosimy, by pomóc chorym i starszym dotrzeć do naszej świątyni.

Również w sobotę – rodziców z małymi dzieci i kobiety w stanie błogosławionym oraz wspólnotę rodzin – zapraszamy na modlitwę o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – III miesiąca –  dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30, a naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI i VII  przygotowujący się do bierzmowania.

Zapraszamy na jednodniową parafialną pielgrzymkę do Piekar Śląskich, Częstochowy, Gidel, Leśniowa i okolic w poniedziałek 19.VI – koszt około 120 zł – zapisy po Mszach św. do czwartku.

Wielkie „Bóg zapłać” wszystkim za udział i przygotowanie procesji Bożego Ciała – szczególnie niosącym sztandary, feretrony i baldachim, porządkowym, niosącym świece, małym krakowiankom i krakowiakom, dzieciom sypiącym kwiatki, w strojach komunijnych, harcerzom, ministrantom, lektorom, szafarzom, organiście, kościelnym i tym, którzy przygotowali ołtarze, ubrali domy i trasę procesji.

Również wszystkim dobrodziejom i darczyńcom naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie za udział w adoracji, za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, szczególnie za sprzątanie i kwiaty oraz za każdą złożoną ofiarę na tacę, konto i do puszek na pomoc potrzebującym dzieciom. Wytrwale za dobrodziejów się módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – choć na chwilkę – w sobotę od godz. 8.00.

Na kolejny tydzień czerwca zawierzamy wszystkie rodziny Najświętszemu Sercu Jezusa dedykując wymowną myśl:

„Kiedy człowiek z całego serca stara się pomóc drugiemu,

pomaga równocześnie przede wszystkim samemu sobie.”