XI Niedziela Zwykła – 18 czerwiec 2023.

Dzisiejsza Ewangelia opisuje powołanie uczniów. Minęło dwa tysiące lat od tamtego wydarzenia, a scena powołania nieustannie się powtarza. Ten sam Jezus wypowiada te same słowa: „Pójdź za Mną”. Zmienił się tylko adresat. Dzisiaj każdy z nas jest nieustannie wołany przez Jezusa, aby jak najlepiej zrealizował te zadania, które mu Bóg powierzył posyłając na ten świat. Wtedy każdy z nas doświadczy prawdziwej radości i pokoju serca. Także tu i teraz, mocą Eucharystii i Bożego słowa rośnijmy ku Bogu.

W czerwcu – miesiącu poświęconym Najśw. Sercu Pana Jezusa – litanię odmawiamy – w poniedziałek po Mszy św. porannej – w pozostałe dni tygodnia po Mszy św. wieczornej.

W dniu dzisiejszym – na mocy specjalnego dekretu  Ojca Świętego Leona XIII, każdy wierny katolik, który nawiedzi naszą kaplicę Matki Bożej Nieustającej Pomocy może uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunki i szczegóły na karteczkach. Zapraszamy do skorzystania z łaski odpustu.

We  wtorek- kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy na spotkanie – o 18.45.

W środę – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

W piątek – 23. VI. – Msze św. na zakończenie roku szkolnego: – o godz. 9.00 – dla klas I-III naszej szkoły podstawowej, o godz.11.00 – dla klas IV-VIII i ośrodków wychowawczych MOW i MOS. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów szkoły podstawowej i ośrodków wychowawczych oraz rodziców, wychowawców i pracowników szkoły. Spowiedź od 8.30 i od 10.30.

Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę w piątek od 17.20.

W sobotę – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Bóg powołuje ludzi i w dziwny sposób prowadzi ich swymi drogami. To powołanie Boże w szczególny sposób okazało się w życiu i narodzeniu Jana Chrzciciela. I my jesteśmy wezwani, by być świadkami Chrystusa i przygotować dla Niego drogę do ludzkich serc.

Szczere życzenia wielu potrzebnych łask składamy wszystkim solenizantom tego tygodnia – szczególnie Janom i Janinom.

Może mamy trochę więcej czasu – zachęcamy do kupowania i poczytania prasy i książek katolickich.

Wyjazd na parafialną pielgrzymkę do Piekar Śląskich, Częstochowy, Gidel, Leśniowa i okolic w poniedziałek 19.VI o 5.00 spod strażnicy.

Zapraszamy również do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach: 6–11. VIII. 2023. Szczegóły na plakacie.

Wielkie „Bóg zapłać” za każdą modlitwę, udział w procesji na zakończenie oktawy Bożego Ciała, zespołowi charytatywnemu za organizację parafialnego dnia chorych i starszych  Wszystkim dobrodziejom i darczyńcom naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie za każde poświęcenie i złożoną ofiarę oraz za kwiaty i pomoc w sprzątaniu kościoła – wytrwale się za naszych dobrodziejów módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – choć na chwilę – w sobotę od godz. 8.00.

Przed nami wakacje – nie zapominajmy o Bogu i Jego przykazaniach – na czas pracy i wypoczynku składamy wszystkim życzenia duchowego ubogacania się i umocnienia pełnego nadziei w dźwiganiu z Chrystusem naszych codziennych trosk – pamiętajmy szczególnie o modlitwie i Mszy św. niedzielnej – z myślą L. Rydla:

„Tak mało na świecie dobroci,

A tyle jej światu potrzeba…

Nią życie jak słońcem się świeci,

Nią ziemia się zbliża do nieba.”