XII Niedziela Zwykła – 25 czerwiec 2023.

Gromadzi nas miłość do Chrystusa. Eucharystia jest miejscem spotkania z Bogiem i ludźmi. Niech to spotkanie przyczyni się do pogłębienia naszej więzi. Kościół przez sakramenty uświęca wiernych i daje okazję do przeżywania wspólnoty. Najważniejszym momentem życia każdej wspólnoty chrześcijańskiej jest dzielenie Eucharystycznego Chleba. Niech ono nam pomoże dźwigać krzyże i trudy każdego dnia i wszędzie przyznawać się do Chrystusa. Przyjęte Słowo Boże i sprawowana Eucharystia niech nas umacnia, byśmy zawsze byli Dziećmi Bożymi, może szczególnie na wakacjach i urlopach.

W czerwcu – miesiącu poświęconym Najśw. Sercu Pana Jezusa – litanię odmawiamy – w poniedziałek po Mszy św. porannej – w pozostałe dni tygodnia po Mszy św. wieczornej.

W lipcu i sierpniu – nie będzie Mszy św. w czwartki o 18.00 i w piątki o 7.00/wyjątkowo będzie w I czwartek/.

We wtorek – wspomnienie MB Nieustającej Pomocy i bł. Władysława.

W środę – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

W czwartek – 29. 06.UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁAMsze św. o 8.00 i 18.00.

Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę w piątek – od 17.20.

W I sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP – nabożeństwo I sobót: o 17.15 – rozważanie tajemnicy różańca, o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. Chętnych zapraszamy.

Szczere życzenia składamy wszystkim solenizantom tego tygodnia – szczególnie Władysławom, Piotrom, Pawłom, Halinom.

Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach: 6–11. 08. 2023.

Może mamy trochę więcej czasu – zachęcamy do kupowania i poczytania prasy i książek katolickich.

„Bóg zapłać” za udział w parafialnej pielgrzymce do Piekar Śląskich, Częstochowy, Gidel, Leśniowa, za czuwanie modlitewne, za sprzątanie i kwiaty. Wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą pomoc i złożoną ofiarę.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni choć na chwilę w sobotę od godz. 8.00.

Wszystkim życzymy Bożej radości na wakacjach i urlopach a pracującym potrzebnej Bożej mocy i opieki na każdy dzień i dedykujemy myśl Pitagorasa zapraszając na Boże drogi:

„Trudno jest iść przez życie

Wieloma drogami jednocześnie”. – wybierajmy tą Bożą!.

PRZYKAZANIA(DOBRE RADY) NA WAKACJE

1.Pożegnaj się z wszystkimi, ale nie z Panem Bogiem.

2.Nie zapomnij plecaka, a w nim, dobrej książki, Pisma św..

3.Zabierz dobre buty, abyś na wakacjach docierał do tego co święte i piękne

4.Rozmawiaj nie tylko z ludźmi, ale i z Panem Bogiem – módl się.

5.Kieruj się w drodze nie tylko mapą, ale i przykazaniami, a nie  zbłądzisz.

6.Miej zawsze syty żołądek, a nigdy puste serce – korzystaj z sakramentów św..

7.Nałóż ciemne okulary, ale nie zasłoń sobie Miłosiernego Boga – pomóż potrzebującemu.

8.Nie śmieć nigdzie, a przede wszystkim we własnej duszy.

9.Nie rzucaj na drodze kamieniami zła, lecz uśmiechem dobra.

10.Po wakacjach wróć wypoczęty, zdrowszy, lepszy i ubogacony.