XIII Niedziela Zwykła – 2 lipiec 2023.

Przyjęte Słowo Boże i sprawowana Eucharystia umacniają nas, abyśmy zawsze byli Dziećmi Bożymi, może szczególnie na wakacjach i urlopach. Jezus uświadamia nam potrzebę nieustannego porzucania tego, co może osłabić lub wręcz uniemożliwić więź z Nim. Jednocześnie naśladowanie Chrystusa również w czasie odpoczynku daje szczęście i prawdziwą radość.

Z racji I niedzieli miesiąca – po Mszach św. adoracja Pana Jezusa w Eucharystii. W czasie adoracji będziemy modlić się, abyśmy wszyscy szczęśliwie i po Bożemu przeżyli czas urlopów i wakacji.

Dziś o 15.30 – zmianka tajemnic różańcowych.

W lipcu i sierpniu – nie będzie Mszy św. w czwartki o 18.00 i w piątki o 7.00/wyjątkowo będzie w I czwartek/.

W  poniedziałek – święto św. Tomasza Apostoła.

We wtorek – Rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej na Wawelu.

W I czwartek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy – patronalne święto chorych i Apostolstwa Chorych – o 17.00 „Godzina święta”. Wszystkich szczerze zapraszamy.

W I piątek – litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o 18.00. Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę – od 17.20.

Również w wakacje zapraszamy dzieci na Mszę św. pierwszopiątkową o 16.30. Spowiedź od 15.45.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od 8.30.

Okazja do spowiedzi z racji I piątku – w czwartek i piątek od 17.15.

W sobotę – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.

Tradycyjnie już zachęcamy w czasie urlopów do zrobienia zdjęć św. Marii Magdalenie /obraz, rzeźba, figura/, podpisania skąd i przesłania na stronę internetową parafii. Po wakacjach nadesłane wystawimy.

Może mamy trochę więcej czasu – zachęcamy do kupowania i poczytania prasy i książek katolickich – znajdźmy chwilę dla umocnienia ducha.

Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach: 6–11. 08. 2023. Szczegóły na plakatach i na stronie pielgrzymki.

Wszystkim naszym dobrodziejom i darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie dobro, szczególnie za ofiary na potrzeby parafii. „Bóg zapłać” za sobotnią modlitwę oraz za kwiaty i pomoc w sprzątaniu kościoła – wytrwale się za naszych dobrodziejów módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od godz. 8.00. Pomóżmy w przygotowaniu naszej świątyni na kolejną niedziel

Odpoczywającym życzymy dobrego odpoczynku a tym, którzy muszą pracować, wielu potrzebnych sił z myślą

A.Asnyka:

„Nie pomogą próżne żale…

Ból swój niebu trza polecić,

A samemu wciąż wytrwale

Trzeba naprzód iść … i świecić.”