XIV Niedziela Zwykła – 9 Lipiec 2023.

Wraz z Psalmistą i całym stworzeniem wychwalamy dziś Boga za wielkie dzieło stworzenia i jeszcze wspanialsze dzieło odkupienia. Jesteśmy powołani, by zanieść do bliźnich Boży pokój i świadectwo życia wiarą na co dzień. Z tym posłannictwem związane jest nieraz wyśmianie, upokorzenie, przykrość, cierpienie a nawet odrzucenie. Pamiętajmy, że szczególnie wtedy Jezus jest z nami i nieustannie kieruje do nas słowa zachęty: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”. W Eucharystii spełnia się ta obietnica. Trzeba Mu tylko zaufać.

W lipcu i sierpniu – nie będzie Mszy św. w czwartek o 18.00 i w piątek o 7.00.

We wtorek – święto św. Benedykta, opata patrona Europy.

W środę – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

W czwartek – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy chętnych na wspólną modlitwę w piątek – o 17.20.

W sobotę – III miesiąca – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła – rodziców z małymi dzieci i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na chwilę modlitwy o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – wspomnienie NMP z Góry Karmel /MB Szkaplerznej/.

Może mamy trochę więcej czasu – zachęcamy do kupowania i poczytania prasy i książek katolickich – znajdźmy chwilę czasu dla ducha.

Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach: 6–11. 08. 2023. Szczegóły na plakatach i na stronie pielgrzymki.

Wszystkim naszym dobrodziejom i darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie, szczególnie za ofiary  na potrzeby parafii, za czwartkową adoracje, piątkową modlitwę oraz za kwiaty i pomoc w sprzątaniu kościoła – wytrwale za nich się módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od godz. 8.00. Pomóżmy w przygotowaniu naszej świątyni na kolejną niedzielę.

Z serca życzymy wszystkim wszelkich potrzebnych łask, szczególnie Bożej opieki na wakacjach i urlopach oraz potrzebnych sił dla tych, którzy w tym czasie pracują z myślą Lwa Tołstoja:

„Do wiary, jak i do miłości potrzeba wiele odwagi,

potrzeba męstwa, trzeba sobie powiedzieć: Wierzę, kocham!”.