XVI Niedziela Zwykła – 23 lipiec 2023.

Człowiek, który żyje dla Boga, może nazwać się szczęśliwym. Szczęśliwym jest ten, kto sens swojego istnienia czerpie z czystego Bożego źródła. Przychodzimy dzisiaj do źródła Bożej Miłości – do Jezusa, aby razem z Nim pójść na miejsce pustynne i powierzyć tylko Jemu nasze życie: radości i sukcesy, a także nasze troski, zmartwienia i kłopoty. Dziś również święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

Obchodzimy dziś po raz trzeci Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Dzień ten ustanowił papież Franciszek na IV niedzielę lipca, w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, dziadków Jezusa, obchodzony w tym roku pod hasłem „Jego miłosierdzie z pokolenia na pokolenie”.

W poniedziałek – wspomnienie św. Kingi.

We wtorek – 25.VII – święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących – z tej okazji w dzisiejszą niedzielę – po każdej Mszy św. modlitwa za kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych /także wózków, hulajnóg i rowerów/. Ofiary będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy – „Bóg zapłać” w ich imieniu za każdą złożoną ofiarę.

W środę – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.

W piątek – wspomnienie św. Szarbela Makhlufa, kapłana. Grupa modlitewna zaprasza na chwilę wspólnej modlitwy od godz. 17.20.

W sobotę – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza

Wszystkim solenizantkom i solenizantom tego tygodnia zwłaszcza Annom, Kingom, Martom, Krzysztofom i Jakubom składamy serdeczne życzenia.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy i książek katolickich oraz Pisma św. – znajdźmy chwilę czasu dla ducha.

Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach: 6–11.VIII. 2023. Szczegóły na plakatach i na stronie pielgrzymki.

Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na cele misyjne, szczególnie na pomoc misjonarzom na Wschodzie. Zbiórka będzie miała miejsce przy naszym domu parafialnym w dniach od 24 – 28.VII/do godziny 9.00/. Szczegóły na plakacie i na ulotkach przy wyjściu.

Wszystkim naszym dobrodziejom i darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie, szczególnie za ofiary na potrzeby naszej parafii, za adoracyjne czuwanie w III piątek i wspólną modlitwę na Apelu Jasnogórskim oraz za kwiaty i pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – wytrwale za nich się módlmy.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od godz. 8.00.

Z serca życzymy, niech święci tego tygodnia wyproszą nam wszystkim wszelkie potrzebne łaski, szczególnie Bożą opiekę na wakacjach i urlopach oraz potrzebne siły w naszych codziennych troskach i trudach – niech towarzyszy nam myśl św. Jana Vianneya:

Nie wszyscy świeci dobrze zaczynali,

ale każdy z nich dobrze skończył”!”

Modlitwa kierowcy

O Panie, daj mi pewną rękę, dobre oko, doskonałą uwagę, bym nie pozostawił za sobą płaczącego człowieka. Ty jesteś Dawcą Życia – proszę Cię przeto, spraw bym nie stał się przyczyną śmierci tych, którym Ty dałeś życie. Zachowaj, o Panie, wszystkich którzy będą mi towarzyszyć od jakichkolwiek nieszczęść i wypadków. Naucz mnie, bym kierował pojazdem dla dobra drugich i umiał opanować pokusę przekraczania granicy bezpieczeństwa szybkości. Spraw, aby piękno tego świata, który stworzyłeś, wraz z radością Twej łaski, mogły mi towarzyszyć na wszystkich drogach moich. Amen.