XVII Niedziela Zwykła – 30 lipiec 2023

Zgromadzeni jako lud Boży Nowego Przymierza, mamy dać wyraz swej wierze i prawdziwej chrześcijańskiej mądrości. Nasz udział w niedzielnej Mszy św. ma być wyrazem, że na pierwszym miejscu stawiamy sprawę Królestwa Bożego, bo ono ma najwyższą cenę, ono jest drogocenną perłą, którą mamy zdobyć. Pamiętajmy o codziennej modlitwie, módlmy się za siebie, za rodzinę, za parafię, o Bożą opiekę w pracy i na wakacjach, oraz za tych, którzy się nie modlą.

Trwają Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie – duchowo i modlitewnie łączmy się przez te dni z młodzieżą całego świata. Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej i Parafia św. Wojciecha w Krzeczowie zapraszają na Mszę świętą w niedzielę 6.VIII o 12.00 pod Krzyżem w Krzeczowie, która zostanie odprawiona w łączności z Papieżem Franciszkiem i uczestnikami Mszy Posłania kończącej w tym dniu Światowe Dni Młodzieży. Zaproszenie kierujemy do młodych, którzy nie mogli pielgrzymować do Portugalii.

Rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc szczególnej troski – jak słyszeliśmy w liście biskupów – o trzeźwość w naszych rodzinach, w naszej parafii  i całej naszej Ojczyźnie. Módlmy się gorąco o trzeźwość wszystkich, szczególnie dzieci i młodzieży oraz za rodziny przeżywające tragedie pijaństwa i alkoholizmu. Trwajmy w trzeźwości. Nie bójmy się podejmować trudów i wyrzeczeń. Dajmy dobry przykład.

W lipcu i sierpniu – nie ma Mszy św. w czwartki o 18.00 i w piątki o 7.00 /wyjątkowo będzie w I czwartek VIII !!!!/

W poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana

We wtorek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

W I czwartek – o 17.00 „Godzina święta”. Wszystkich na chwilę adoracji zapraszamy.

W I piątek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana – litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o 18.00. Wszyscy potrzebujemy modlitwy, dlatego zapraszamy na modlitewne czuwanie – od 17.20.

Również w wakacje zapraszamy dzieci na Mszę św. pierwszopiątkową o 16.30. Spowiedź od 15.45.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od 8.30.

Okazja do spowiedzi z racji I piątku – w czwartek i piątek od 17.15.

W I sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.15 – rozważanie tajemnicy różańca, o 17.30 – różaniec i o 18.00 Msza św. – szczerze wszystkich zachęcamy.

W przyszłą niedzielę – święto Przemienienia Pańskiego – wyrusza Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. W niej kilku parafian. Modlitewnie łączmy się przez te dni z wszystkimi pielgrzymami.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia – wszelkich potrzebnych łask.

Zachęcamy do poczytania prasy i książek katolickich oraz Pisma św. – poświęćmy chwilę czasu dla ducha.

Dziś 30 lipca – mija kolejna rocznica rozpoczęcia budowy, pierwszych wykopów. Bogu chwała, że dzięki ofiarności i poświęceniu wielu tak dużo zrobiliśmy. Niech kolejne parafialne osiągnięcia napełniają nas prawdziwą radością. W imieniu całej parafii składamy wszystkim naszym dobrodziejom i darczyńcom serdeczne podziękowanie, szczególnie za każdą złożoną ofiarę na potrzeby parafii i na zakup środków transportu dla misjonarzy, za modlitewne czuwanie w piątek oraz za wszelką troskę o naszą świątynię, zwłaszcza za sprzątanie i kwiaty. Wytrwale za nich się módlmy prosząc, aby sam Bóg wszystkim obficie wynagradzał.

Bardzo prosimy o zrozumienie i pomoc – choć na chwilkę – w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.00.

Na kolejne dni wszystkim życzymy Bożej opieki i umocnienia oraz prawdziwej wakacyjnej radości  z myślą La Rochefaucaulda:

„Prawdziwe umartwienia to te,

o których nikt nie wie”.