XXV Niedziela Zwykła – 24 wrzesień 2023.

Zostaliśmy zaproszeni do winnicy Bożej – Kościoła. Przez swoją pracę, życie rodzinne, życie społeczne mamy wypełniać powołanie chrześcijańskie. Każdy czas i każda praca ma nas zbliżać do Chrystusa, by otrzymać zapłatę od Boga. Dzisiaj wzywa nas Bóg, byśmy przemyśleli swoją obecność w Kościele, swoje życie religijne, zawodowe i społeczne. Najświętsza ofiara, na której zgromadziliśmy się, to także zadanie, by przez nią uświęcać siebie i świat.

Przed nami październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich a zwłaszcza dzieci i młodzież na nabożeństwa różańcowe – w niedziele o 15.30, a w tygodniu o 17.30. Myślę, że mamy za co Bogu dziękować i o co prosić ufając wstawiennictwu Matki Najświętszej. Niech dotrze to zaproszenie szczególnie do dzieci i młodzieży – nie bójcie się różańca!. W kolejne dni zapraszamy szczególnie: w poniedziałki – klasy IV i V; we wtorki – klasy VI i VII; w środy – klasy 0, I i II;  w czwartki – klasy III; w piątki – klasy VIII i młodzież; w soboty – małżonków i wspólnotę rodzin; w niedziele – Żywy Różaniec, osoby starsze i samotne. Zachęcamy, byśmy często modlili się na różańcu indywidualnie, w rodzinach i we wspólnocie parafialnej.

Od 1-7.X zapraszamy na Ogólnopolski Tydzień Modlitwy Różańcowej za całą naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków – z wielkim błaganiem o mocną wiarę, poszanowanie Bożych praw, odpowiedzialność za jej losy i wzajemny szacunek.

We wtorek – wspomnienie św. męczenników Kosmy i Damiana.

W środę – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana.

W czwartek – wspomnienie św. Wacława, męczennika. Kandydatów na ministrantów zapraszamy na zbiórkę o 18.45. Również w czwartek zapraszamy dziewczynki na próbę scholi – o 18.00 – z klas I, II i III; a o 19.00 z klas IV,V i VI.

W piątek – święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

W sobotę – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.

W przyszłą niedzielę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Na Mszę św. o  11.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z Rodzicami. Na Mszy św. odbędzie się poświęcenie i rozdanie różańców.

Za tydzień pierwsze nabożeństwo różańcowe z procesją o 15.30. Zapraszamy na procesję dzieci sypiące kwiatki i pierwszo-komunijne, niosących feretrony, sztandary, świece. Znajdźmy chwilę czasu na wspólną modlitwę i na procesję.

Członków Żywego Różańca zapraszamy na zmiankę różańcową, procesję i Mszę św. wieczorną w ich intencji.

Również w przyszłą niedzielę chcemy ogarnąć naszą modlitwą wszystkich profesorów i studentów na Mszy św. o godz. 10.00  inaugurującą nowy rok akademicki.

Szczere życzenia składamy wszystkim solenizantom tego tygodnia – szczególnie Wacławom, Michałom, Gabrielom, Rafałom i Teresom.

Prośba mieszkańców – głosuj na projekt „zielona oświetlona alejka ul. Pachońskigo-Stefanowicza”. Szczegóły na plakacie.

„Bóg zapłać” za każdy parafialny trud, za modlitwę, szczególnie za sprzątanie i kwiaty oraz za każdą złożoną ofiarę. Módlmy się wytrwale za całą parafię i wszystkich dobrodziejów.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Życzymy wszystkim, niech październik będzie miesiącem odrodzenia mojej modlitwy osobistej, naszej modlitwy rodzinnej i parafialnej z myślą J. Eskriva:

„Święty różaniec jest potężną bronią.

Używaj jej z ufnością, a zadziwią cię wyniki”.