XXVI Niedziela Zwykła – 1 październik 2023

Kościół wypełniając wolę Bożą wzywa do nawrócenia i napełnienia nadzieją, że Bóg troszczy się o ludzi, kocha każdego, wszystkich pragnie obdarzyć zbawieniem. Przez tę ofiarę Chrystusa zbliża się do nas zbawienie i staje się ono naszym udziałem. Niech więc nasz udział w niedzielnej Eucharystii będzie wyrazem naszego oczekiwania i pełnym wiary wypełnianiem woli Bożej, by otrzymać przebaczenie, nadzieję i obietnicę zbawienia. Niech łaskę takiej postawy wyprasza nam NMP Różańcowa i św. Franciszek.

Z racji listu X. Metropolity – adoracja Najśw. Sakramentu będzię wyjątkowo 15.X. Dziś pierwsze nabożeństwo różańcowe z procesją o 15.30. Zapraszamy na procesję dzieci sypiące kwiatki i pierwszkomunijne, niosących baldachim, feretrony, sztandary, świece. Znajdźmy chwilę czasu na wspólną modlitwę i na procesję. Członków Żywego Różańca zapraszamy na zmiankę i Mszę św. w ich intencji o 16.15.

Decyzją X. Metropolity X. Jarosław GLONEK został przeniesiony na proboszcza Parafii św. Marcina w Bystrej Podhalańskiej. W imieniu całej parafii składamy mu wyrazy wdzięczności za jego posługę wśród nas przez 3 lata i życzymy – pamiętając szczególnie w modlitwie – obfitości darów Ducha Świętego. Nie wiadomo, czy będzie ktoś na Jego miejsce.

Kierujemy wielkie zaproszenie na modlitwę różańcową w każdą niedziele o 15.30, a w tygodniu o 17.30 – niech dotrze to zaproszenie szczególnie do dzieci i młodzieży – nie bójcie się różańca!.W kolejne dni zapraszamy szczególnie: w poniedziałki – klasy IV i V; we wtorki – klasy VI i VII; w środy – klasy 0, I i II;  w czwartki – klasy III; w piątki – klasy VIII i młodzież; w soboty – małżonków i wspólnotę rodzin; w niedziele – Żywy Różaniec, osoby starsze i samotne. Dzieci będą otrzymywać specjalne obrazki z zachętą do ofiarowania różańca za pokój na Ukrainie i o zgodę i pojednanie wszystkich. Zachęcamy, byśmy często modlili się na różańcu indywidualnie, w rodzinach i we wspólnocie parafialnej.

Od 1-7.X zapraszamy na Ogólnopolski Tydzień Modlitwy Różańcowej za całą naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków – z wielkim błaganiem o mocną wiarę, poszanowanie Bożych praw, odpowiedzialność za jej losy i wzajemny szacunek.

W poniedziałek – wspomnienie Św. Aniołów Stróżów.

W środę – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, patrona ekologów – dzień w którym dziękujemy Bogu za piękny świat, który stworzył i modlimy się, by go szanowano.

W I czwartek – wspomnienie św. S. Faustyny Kowalskiej, apostołki Bożego Miłosierdzia – „godzina święta” o 17.00 połączona z różańcem o 17.30. Po Mszy św. wieczornej – spotkanie rady parafialnej i wszystkich zatroskanych o rozwój naszej parafii.

Również w czwartek zapraszamy dziewczynki na próbę scholi – o 18.00 – z klas I, II i III; a o 19.00 z klas IV,V i VI.

W I piątek – litania do Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00  i 18.00. Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy naszą młodzież – obowiązkowo przyjdą uczniowie z klas VI, VII, i VIII. O 18.45 spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z klas VI, VII i VIII wraz z młodzieżą.

Dzieci zapraszamy na Mszę św. pierwszopiątkową o 16.30. Spowiedź od 15.45. Po Mszy św zbiórka kandydatów na ministrantów.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. i dodatkowo w czwartek i w piątek od 17.15.

W I sobotę – wspomnienie NMP Różańcowej i Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót😮 17.15 rozważanie tajemnicy różańca, o 17.30 wspólny różaniec i o 18.00 Msza św..

Szczere życzenia składamy wszystkim solenizantom tego tygodnia – szczególnie Teresom i Franciszkom.

„Bóg zapłać” za każdy parafialny trud, za modlitwę, szczególnie za sprzątanie i kwiaty oraz za każdą złożoną ofiarę. Módlmy się wytrwale za całą parafię i wszystkich dobrodziejów.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.30.

Na czas różańcowej modlitwy życzymy wszystkim rodzinom odrodzenia i umocnienia więzi z Bogiem oraz wiele radości z każdego dobra, którego Bóg dokonuje w naszych rodzinach i w naszej parafialnej wspólnocie dedykując myśl I.Krasickiego:

„Ten tylko ani jednego dnia nie utraci,

kto w każdym coś dobrego zrobi dla swych braci.”