XXVII Niedziela Zwykła – 8 październik 2023.

Liturgia Słowa mówi nam dziś: Bóg posłał nam swego Syna. Oddał w nasze ręce losy swego Kościoła, losy świata i Ewangelii. Przez udział w tej eucharystycznej ofierze mamy dać wyraz swej wiary w Syna Bożego, mamy słuchać Ewangelii, by wypełnić ją w życiu i w ten sposób przynosić owoce dobra, przyczyniać się do uświęcenia świata. Z racji listu biskupów adoracja Najśw. Sakramentu będzie w przyszłą papieską niedzielę.

Ponawiamy zaproszenie na modlitwę różańcową w każdą niedzielę o 15.30, a w tygodniu o 17.30 – niech dotrze to zaproszenie szczególnie do dzieci i młodzieży – nie bójcie się różańca!. Trochę smutno, że na różaniec przychodzi tak mało dzieci i młodzieży. Odmawiajmy różaniec indywidualnie i w naszych rodzinach.

W poniedziałek – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

W środę – o 18.45 – spotkanie kandydatów na ministrantów.

W czwartek zapraszamy dziewczynki na próbę scholi – o 18.00 – z klas I, II i III; a o 19.00 z klas IV,V i VI.

W piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

W sobotę – Dzień Nauczyciela – wszystkim nauczycielom i wychowawcom składamy serdeczne życzenia – obfitości darów Ducha Św. w ich trudnej pracy.

W przyszłą niedzielę – III miesiąca – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła – Dzień Papieski. Dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30, a naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI, VII i VIII przygotowujący się do bierzmowania. Wszystkich zapraszamy na Msze św. i na różaniec o 15.30. Będziemy wielbić Boga słowami św. Jana Pawła II i modlić się o to, abyśmy, jak on byli ludźmi prawdziwej wiary, nadziei i miłości.

Z okazji Dnia Papieskiego – nasz zespół charytatywny i młodzież będą zbierać do puszek ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – tzn. dla biednych i potrzebujących uczniów.

Zbliża się miesiąc listopad – miesiąc naszej szczególnej pamięci o zmarłych, których spotykaliśmy i którym tyle zawdzięczamy. Wiele trzeba nam modlić się za naszych sąsiadów, może szczególnie tych, którym wyrządziliśmy krzywdę. Na wypominki jednorazowe i roczne za zmarłych przed Mszami o 8.00, 10.00, 11.30 i 16.15 /kilka najważniejszych dusz/ przyjmujemy po każdej Mszy św. w zakrystii i w kancelarii parafialnej – przy wyjściu można zabrać wypominkowe karteczki.

Poczytajmy prasę katolicką  i dobrą książkę.

Szczere życzenia składamy wszystkim solenizantom tego tygodnia – szczególnie Edwardom i Teresom.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej i Pisma św..

Wielkie „Bóg zapłać” za udział w procesji, modlitwie różańcowej, „godzinie świętej”, nabożeństwie I sobót, za wszelką pomoc i troskę o parafię – sprzątanie, kwiaty – i za każdą złożoną ofiarę.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni – w sobotę od 8.00.

Wszystkim życzymy niech MB Różańcowa wyprasza ducha wdzięczności i łaskę mocnej wiary  – dedykując myśl Henri Neumena:

„Wdzięczność wychodzi poza „moje” i „twoje”

i dotyka prawdy, że całe życie jest czystym darem.”