XXVIII Niedziela Zwykła – 15 październik 2023.

Dziś z całym Kościołem przeżywamy kolejny Dzień Papieski. W całej Polsce odbywają się Msze św., modlitwy, spotkania, koncerty, kwesty i wystawy poświęcone Ojcu św.. Dzień ten jest dowodem, że my Polacy chcemy ciągle na nowo odczytywać to, co nam powiedział i starać się jego przesłanie zrozumieć, przyjąć i wcielać w życie. Na każdej Mszy św. modlimy się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o ożywienie i umocnienie wiary i miłości w naszych rodzinach i parafii. Wszystkich zapraszamy na różaniec o 15.30.

Z okazji Dnia Papieskiego – nasz zespół charytatywny i młodzież zbierają po Mszach św. do puszek ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – tzn. dla najbardziej potrzebujących uczniów. „Bóg zapłać” w ich imieniu za każdą złożoną ofiarę.

Ponawiamy zaproszenie na modlitwę różańcową w każdą niedzielę o 15.30, a w tygodniu o 17.30 – niech dotrze to zaproszenie szczególnie do dzieci i młodzieży – nie bójcie się różańca!. Trochę smutno, że na różaniec przychodzi tak mało dzieci i młodzieży. Odmawiajmy różaniec w naszych domach.

W poniedziałek – św. Jadwigii Śląskiej.

We wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

W środę – święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia. Naszej służbie zdrowia składamy serdeczne życzenia. Ogarnijmy modlitwą chorych i tych, którzy im służą – o 18.45 – spotkanie kandydatów na ministrantów.

W czwartek zapraszamy dziewczynki na próbę scholi – o 18.00 – z klas I, II i III; a o 19.00 z klas IV,V i VI.

W piątek – III miesiąca – uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i naszego miasta. Po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz czuwanie grupy modlitewnej. O 19.00 – czuwanie młodzieży zakończone błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI, VII, VIII.

W sobotę – III miesiąca – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.- rodziców z małymi dzieci i kobiety w stanie błogosławionym oraz rodziny pragnące należeć do wspólnoty rodzin – zapraszamy na różaniec  o 17.30 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – Niedziela Misyjna – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża. Uroczystości odpustowe w Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie Teresom, Jadwigom, Łukaszom, Janom składamy szczere życzenia wielu łask.

„Słuszną i zbawienną jest rzeczą modlić się za zmarłymi” – w imię wdzięczności i miłości bliźniego ofiarujmy za zmarłych nasze choroby i cierpienia, trudy i wyrzeczenia, nasze modlitwy i Msze św. oraz wypominki. Na wypominki jednorazowe i roczne za zmarłych przed Mszami o 8.00, 10.00, 11.30 i 16.15 /kilka najważniejszych dusz/ przyjmujemy po każdej Mszy św. w zakrystii i w kancelarii parafialnej – przy wyjściu można zabrać wypominkowe karteczki.

Możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej – przed każdą Mszą św..

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej i Dzienniczka S. Faustyny.

Serdeczne „Bóg zapłać” za każdą troskę o parafię, za udział w modlitwie różańcowej i za każdą złożoną ofiarę, kwiaty i trud sprzątania.

W Dniu Papieskim wszystkim życzymy, niech Pan Jezus miłosierny, któremu zostaliśmy zawierzeni przez św. Jana Pawła II ożywi i umocni naszą wiarę i miłość oraz wyprosi łaskę dobrej modlitwy, szczególnie różańcowej  – dedykując wymowne słowa świętego sprzed lat:

„Nie lękajcie się, …..Nie bójcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi..”