XXIX Niedziela Zwykła – 22 październik 2023.

Przeżywamy dziś Niedzielę Misyjną rozpoczynającą Tydzień Misyjny pod hasłem: „Misje sercem Kościoła”. Dzisiejsza niedziela przypomina nam o spoczywającym na nas obowiązku głoszenia Ewangelii całemu światu. Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii – mówi św. Paweł. Kto poznał i pokochał Chrystusa nie może Go zatrzymać tylko dla siebie. Nie każdy może zostać misjonarzem, lecz każdy może wspierać dzieło misyjne modlitwą i miłością, wyrzeczeniami i ofiarą.

Dziś również – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża. Ufając Jego wstawiennictwu wypraszajmy dla wszystkich obfitość darów Bożego Miłosierdzia. Uroczystości odpustowe w Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach.

Ponawiamy zaproszenie na ostatni tydzień modlitwy różańcowej w niedzielę o 15.30, a w tygodniu o 17.30 – niech dotrze to zaproszenie szczególnie do dzieci i młodzieży – nie bójcie się różańca! Zapraszamy szczególnie tych, którzy nie byli ani raz. Odmawiajmy różaniec w naszych domach.

W środę – o 18.40 – spotkanie kandydatów na ministrantów.

W czwartek – zapraszamy dziewczynki na próbę scholi – o 18.00 – z klas I, II i III; a o 19.00 z klas IV,V i VI.

W sobotę – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

W przyszłą niedzielę – rocznica poświęcenia kościoła własnego. Na każdej Mszy św. modlitwa uwielbienia i wdzięczności – „Ciebie Boga wysławiamy” za Bożą obecność z nami i dla nas w tej świątyni, którą ciągle jeszcze wytrwale upiększamy.

Możliwość skorzystania ze spowiedzi świętejw niedzielę przed każdą Mszą św.., w tygodniu od 17.00 – 17.30.

„Słuszną i zbawienną jest rzeczą modlić się za zmarłymi” – w imię wdzięczności i miłości bliźniego ofiarujmy za zmarłych nasze choroby i cierpienia, trudy i wyrzeczenia, nasze modlitwy i Msze św. oraz wypominki, które przyjmujemy po każdej Mszy św. i w kancelarii parafialnej. Na wypominki roczne podajemy kilka najważniejszych dusz.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej.

Z serca bardzo dziękujemy za każde dobro, wszelkie zaangażowanie i każdą złożoną ofiarę, za udział w różańcu, adoracji w III piątek, modlitwę wspólnoty rodzin z małymi dziećmi w III sobotę, wszelką troskę o naszą świątynię, szczególnie za sprzątanie. Wszystkim niech Bóg sam wynagradza potrzebnymi łaskami.

Na Tydzień Misyjny życzymy – ufając wstawiennictwu św. Jana Pawła II – odwagi w głoszeniu wszędzie Ewangelii miłości i w dawaniu świadectwa Chrystusowi Miłosiernemu z myślą św. Cypriana:

„Nic nie jest bardziej nieużyteczne od chrześcijanina,

który nie przyczynia się do zbawienia innych”.