XXXII Niedziela Zwykła – 12 listopad 2023.

Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli przypomina nam prawdę o naszym przeznaczeniu do chwały zmartwychwstania. Udział w Eucharystii jest znakiem naszego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem. Grzeszni i słabi przychodzimy do Boga, bo On jeden, ma przebaczenie, bo On, jeden może nas napełnić mądrością, byśmy byli czujni i zawsze gotowi ma spotkanie z Chrystusem. Czuwajmy na modlitwie, by kiedyś wejść ma wieczne gody Baranka. Niech więc płoną nasze serca wiarą i miłością, by już tutaj być blisko Pana, by kiedyś otrzymać obiecane życie wieczne.

Zgodnie z decyzją Episkopatu Polski przeżywamy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

W poniedziałek – wspomnienie świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

W czwartek – wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Bożej Miłosierdzia – próba całej scholi o 18.45 w kościele.

W piątek – III miesiąca – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. Po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz czuwanie modlitewne. O 19.00 – czuwanie młodzieży zakończone błogosławieństwem. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI, VII i VIII.

W sobotę – III miesiąca – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy – rodziców z małymi dziećmi i kobiety w stanie błogosławionym oraz wspólnotę rodzin – zapraszamy na adorację o 17.40 i Mszę św. o 18.00.

W przyszłą niedzielę – III niedziela miesiąca – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy. Dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30 – po Mszy św, nagrody za uczestnictwo w  różańcu, a naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas klas VI,VII, VIII – przygotowujący się do bierzmowania

Ojciec Święty Franciszek ustanowił XXXIII Niedzielę Zwykłą – Światowym Dniem Ubogich. W tym roku 19 XI pod hasłem: ”Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”. Z okazji Święta Ubogich zespół charytatywny zbiera dziś ofiary do puszek na pomoc dla nich. Z tej okazji w dniach 17-19. XI. – na Małym Rynku w naszym mieście odbędą się dla ubogich archidiecezjalne wydarzenia. Szczegóły na plakacie.

Nie bójmy się poczytać prasy katolickiej.

Z serca dziękujemy  za zrozumienie, pomoc i trud sprzątania w tym tygodniu: „Bóg zapłać” za każdą modlitwę i złożoną ofiarę . Niech większa będzie nasza modlitwa w intencji naszej parafii oraz za każdego ofiarodawcę.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w sobotę od 8.00. Znajdźmy chwilkę czasu, by przygotować naszą świątynię.

Życzmy wszystkim, abyśmy zawsze dobrze wykorzystywali czas i otrzymane talenty – ten parafialny również – które dał nam Bóg z myślą Św. O. Pio:

”Czas spożytkowany na chwałę Boga i dla zdrowia duszy

nigdy nie jest czasem straconym”.