I Niedziela Adwentu – 3 grudzień 2023.

Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy dziś – kolejny Adwent w naszym życiu: czas oczekiwania, czas budzenia nadziei i jednocześnie nowy rok liturgiczny. Pierwsza część Adwentu przypomina o potrzebie czuwania wobec powtórnego przyjścia Chrystusa u końca czasów na sąd ostateczny. Dlatego słyszymy dziś Chrystusowe: „Uważajcie i czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie!”. W pierwszą niedzielę Adwentu Kościół katolicki wchodzi w kolejny rok duszpasterski pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

Z racji listów adwentowa adoracja Najśw. Sakramentu będzie w III Niedzielę Adwentu.

Dziś – zmianka różańcowa o 15.30.

Abyśmy mogli, jak najlepiej przeżyć ten czas czuwająca Maryja zaprasza nas na Roraty – w niedziele o 8.00, w tygodniu o 18.00 – także w poniedziałek. Zapraszamy przede wszystkim młodzież i dzieci – w poniedziałki – klasy 0, I i II; we wtorki – klasy VI i VII; w środy – klasy IV i V;  w czwartki – klasy III; w piątki – klasy VIII i młodzież.

Na Roraty przychodźmy z lampionami, przynosząc również serduszka z dobrymi uczynkami, imieniem i nazwiskiem /będą później włożone do szopki/ – wylosowane serduszko otrzyma na jeden dzień figurkę Matki Bożej. Dzieci będą otrzymywały specjalne obrazki o św. Franciszku, z którym będziemy budowali w naszych sercach stajenkę dla Dzieciątka

W poniedziałek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Po Mszy św. wieczornej spotkanie zespołu charytatywnego.

W środę – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa – uczmy się wzajemnego obdarowywania się, sprawmy innym trochę radości.

W I czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła – o 17.00 – „Godzina święta”. Znajdźmy trochę czasu na chwilę adoracji. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie Rady Parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii i pomogą roznieść opłatki i koperty.

W czwartek – zapraszamy dziewczynki na próbę scholi – o 18.00 – z klas I, II i III; a o 19.00 z klas IV,V i VI.

W piątek – 8.XII – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze św. w naszej świątyni o godz. 8.00 i o 18.00. Niech Maryja pomoże nam przeżywać czas Adwentu jako czas radosnego oczekiwania, ale też czas nawrócenia i oczyszczenia.

Dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii świętej wraz z rodzicami – zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 – z poświęceniem i wręczeniem medalików Matki Bożej.

Zapraszamy na czuwanie modlitewne – w piątek od godz. 17.20.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania: z klas VII i VIII – w piątek o 18.45.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie: Barbarom, Mikołajom, Mariom – składamy serdeczne życzenia.

W przyszłą niedzielę zespół charytatywny będzie zbierał po Mszach św. ofiary do puszek na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących naszej parafii.

P. Organista i członkowie rady parafialnej posiadający specjalne upoważnienie rozpoczną w tym tygodniu roznosić do każdego mieszkania poświęcone opłatki z gazetką, zaproszeniem na Pasterkę i Święta oraz życzeniami. Będą zbierać ofiary na nasze parafialne inwestycje – prosimy o wyrozumiałość – przyjmijmy ich z życzliwością i szacunkiem. Parafia nie posyła z opłatkami dzieci i młodzieży – brońmy się przed oszustami. Porządek roznoszenia opłatków będzie na stronie internetowej parafii i w gablotce.

Wielkie dzięki wszystkim redaktorom oraz składającym gazetki.

Zapraszamy do kupowania świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” – ofiara od 10 zł.

Z serca dziękujemy za każdą modlitwę za parafię i Ojczyznę”, za zrozumienie, pomoc i trud sprzątania w tym tygodniu: „Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę na parafialne potrzeby i pomoc w odśnieżaniu. Ogarnijmy większą  modlitwą naszą parafię oraz każdego dobroczyńcę i ofiarodawcę.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.00.

Niech oczekująca Maryja i św. Maria Magdalena z Bratem Albertem prowadzą nas owocnie przez czas Adwentu – z myślą Ignacego Krasickiego:

„Tego imię za życia wpisane jest w niebie,

komu chlebem powszednim jest ofiara z siebie”.