II Niedziela Adwentu – 10 grudzień 2023.

Czas Adwentu jest czasem radosnego oczekiwania, ale też czasem nawrócenia i oczyszczenia. Zachęca nas dziś Jan Chrzciciel: „ Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego..” Jeśli mamy przygotować w sercach miejsce dla Zbawiciela, musimy najpierw uporządkować drogę do naszego wnętrza. Z jednej strony trzeba ustawić właściwą hierarchię wartości, z drugiej trzeba pozbyć się złych przyzwyczajeń i grzechów. Wspólnie z Janem Chrzcicielem wyprostujmy drogi naszego życia Jezusowi, który przychodzi przede wszystkim w Eucharystii.

Przeżywamy również dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Serdecznie zapraszamy na Roraty – w niedziele o 8.00, w tygodniu o 18.00. Zapraszamy przede wszystkim młodzież i dzieci. Dzieci otrzymują specjalne obrazki o św. Franciszku. Na Roraty przychodźmy z lampionami, przynosząc również serduszka z dobrymi uczynkami, imieniem i nazwiskiem /będą później włożone do szopki/ – wylosowane serduszko otrzymuje na jeden dzień figurkę Matki Bożej. Nie sprawiajmy przykrości Maryi i nie marnujmy czasu Adwentu. Dzieci i serduszek troszkę za mało?!

Nasz zespół charytatywny zbiera dziś do puszek ofiary na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących naszej parafii. „Bóg zapłać” w ich imieniu za każdą złożoną ofiarę.

W środę – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy – kandydatów do bierzmowania z klas VI zapraszamy na spotkanie o 18.45.

W czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła. Zapraszamy na próbę scholi – o 18.00 – z klas I, II i III; a o 19.00 z klas IV,V i VI.

W piątek – III miesiąca – po Mszy św.  wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz czuwanie modlitewne. O 19.00 – czuwanie młodzieży zakończone błogosławieństwem. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI, VII, VIII.

W sobotę – III miesiąca – rodziców z małymi dziećmi, kobiety w stanie błogosławionym oraz wspólnotę rodzin – zapraszamy na nabożeństwo o 17.40 i Mszę św. roratnią o 18.00.

W sobotę – rozpoczyna się nowenna do Dzieciątka Jezus.

W przyszłą – III niedziela miesiąca – dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30. A naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 10.00. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI, VII, VIII w drodze do bierzmowania.

Możliwość skorzystania z adwentowej spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. przez cały tydzień.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie Łucjom – składamy serdeczne życzenia.

W tym szczególnym czasie zachęcamy do poczytania prasy katolickiej i Pisma św..

Niech nie zabraknie świecy „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” na naszym wigilijnym stole ofiara od 10 zł.

Członkowie rady parafialnej – posiadający specjalne upoważnienie – roznoszą poświęcone opłatki z gazetką, zaproszeniem na Pasterkę i życzeniami oraz zbierają ofiary na parafialne potrzeby. Prosimy jeszcze o pomoc w roznoszeniu kopert!!.

Po konsultacji z parafianami decyzją rady parafialnej kolęda /wizyta duszpasterska/  będzie w tym roku również tylko na zaproszenia. Karteczki zaproszeniowe otrzymacie państwo w najbliższych dniach /sa także przy wyjściu z kościoła/. Zaproszenia na kolędę prosimy wrzucać do pudełka w kościele lub przesłać na e-mail kolędowy parafii: koleda.witkowice@gmail.com w terminie do 22 grudnia 2023 r. a nie jak błędnie na karteczkach do 16.XII.

Rozwieszone plakaty są nieaktualne.

Z serca dziękujemy za wszelki trud i pomoc w tym tygodniu – szczególnie za sprzątanie i odśnieżanie. „Bóg zapłać” za każdą modlitwę i każdą złożoną ofiarę na potrzeby naszej parafii.  Niech Dobry Bóg i Matka Boża Niepokalana wynagradza trud i wszelką ofiarność.

Wszystkim życzymy, jak największych owoców adwentowej zadumy i refleksji oraz dedykujemy przysłowie arabskie:

„Gdy Bóg dobrze człowiekowi życzy,

wtedy daje mu poznać własne wady”.