Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31 marzec 2024.

Razem z całym Kościołem ogłaszamy światu radość Zmartwychwstania Chrystusa. Alleluja – Jezus żyje – radujmy się!. Prawda o zmartwychwstaniu Chrystusa jest najgłębszym fundamentem, na którym opiera się nasza chrześcijańska wiara. W dzisiejszą uroczystość powtarzamy z wiarą: „Nie umrę, ale żył będę i głosił dzieła Pana – Alleluja. W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy!” Bądźmy wszędzie świadkami paschalnej radości.

Jutro – 1.IV – Poniedziałek Wielkanocny – drugi dzień Świąt. W duchu chrześcijańskiej radości cała nasza parafia wraz z naszymi gośćmi będzie przeżywać swoje patronalne święto – odpust ku czci świętej Marii Magdaleny, zwiastunki wielkanocnej radości. Naszą postawą wiary i modlitwy, śpiewając radosne „Ciebie Boga wysławiamy..” będziemy dziękować dobremu Bogu za ten czas łaski, za troskliwą opiekę naszej patronki nad naszą podejmującą tyle  zamierzeń parafią. Przed nami przede wszystkim troska o prawdziwą jedność wszystkich w duchu wiary, nadziei i miłości. Wdzięczni za wszystko, cieszmy się naszymi osiągnięciami duchowymi i materialnymi. Przeżywając odpust w naszej parafialnej wspólnocie powierzmy naszej patronce wszystkie nasze sprawy, całą parafię, gości oraz wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców naszej parafii.

Msze św. jak w każdą niedzielę.

11.30 – MSZA ŚW. – SUMA ODPUSTOWA Z PROCESJĄ, której będzie przewodniczy X.Kazimierz KIJAS, dziekan naszego dekanatu.

                     Bardzo gorąco zapraszamy wszystkich na nasze uroczystości.

W I czwartek o 17.00 „Godzina Święta” z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie rady parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w życie naszej parafii.

W I piątek – litania do Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00  i 18.00. Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy „obowiązkowo” kandydatów do bierzmowania z klas VI, VII i VIII. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.

O 16.30 – Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci od godz. 15.45.

Okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek – od godz. 17.15. Czuwanie modlitewne w piątek od 17.20.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8.15.

W I sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca.

Również w sobotę – przeniesiony Dzień Świętości Życia. Chętnych, by włączyć się do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i złożyć swoje przyrzeczenia zapraszamy – na Mszę św. o 18.00. Przy wyjściu można zabrać karteczkę z przyrzeczeniem.

W przyszłą Niedzielę Bożego Miłosierdzia na każdej Mszy św. adorując Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie zawierzymy siebie, parafię i świat Bożemu miłosierdziu ufając wstawiennictwu św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny.

Wszystkim jubilatom i  solenizantom tego tygodnia, szczególnie Grażynom i Ryszardom składamy serdeczne życzenia wielu Bożych łask.

W drugi dzień święt po Mszach świętych przed kościołem będzie ustawiony kram odpustowy prowadzony przez naszych ministrantów. Zgromadzone środki będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd służby liturgicznej.

Składamy z serca płynące „Bóg zapłać” za zaangażowanie i udział we wspólnej modlitwie w czasie Triduum Paschalnego, za czuwania, udział w Drodze Krzyżowej i procesji paschalnej, za przygotowanie liturgii, za ofiary na cele naszej parafii, za kwiaty, za tak hojne podzielenie się „święconym” z potrzebującymi i pomoc w pakowaniu i rozwiezieniu, za zrozumienie, trud i poświęcenie w przygotowaniu naszej świątyni do Świąt Wielkanocnych.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 8.00.

Jeszcze raz składamy wszystkim, parafianom i gościom najserdeczniejsze życzenia – obfitych łask od Zmartwychwstałego Pana i smacznego „święconego”:

„Dziś Jezus Chrystus z grobu wstał,

Nam zmartwychwstania przykład dał; Radujmy się, Alleluja!”.