V Niedziela Wielkanocna – 28. 04. 2024.

W kolejną wielkanocną niedzielę – dzień zmartwychwstałego Chrystusa – zgromadziliśmy się na Eucharystii, aby uczyć się drogi do Boga jaką wskazał nam Zbawiciel, by słuchać Jego prawdy i czerpać z Niego życie. W ten sposób budujemy wspólnotę Kościoła i wypełniamy nasze powołanie. Bóg wezwał nas z ciemności do swego przedziwnego światła, byśmy swym życiem uświęcali ziemię. Chrystus przez swe człowieczeństwo objawił nam Boga Ojca, Jego miłość i cel naszego życia.

Zakończył się Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej – dziękując za powołanych – prośmy wytrwale  o nowe powołania szczególnie z naszej parafii – niech Boży apel znajdzie pozytywny odzew w sercach naszej młodzieży.

W poniedziałek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy – rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.

We wtorek – pierwsze nabożeństwo majowe z procesją o 17.30. Prosimy o udział: małe dzieci do sypania kwiatów, niosących świece, feretrony i chorągwie. Rozpoczynamy piękny miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe codziennie o 17.30 a w niedzielę i święta o 15.30.  Maryja czeka na to spotkanie z otwartym sercem na wszystkich – szczególnie na dzieci i młodzież – znajdźmy dla Niej pół godziny czasu!. Dzieci będą otrzymywały specjalne obrazki z sanktuariami, w których szczególnie czczona jest Matka Boża na całym świecie.

W środę – 1 maja – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika.

W I czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła – o 17.00 „Godzina święta połączona z nabożeństwem majowym o 17.30. Po Mszy św. wieczornej spotkanie rady parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną się włączyć w życie parafii.

Okazja do spowiedzi św. z racji I piątku – od godz. 16.00.

W I piątek – 3. VUROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI, głównej patronki naszej Ojczyzny – odnowimy akt zawierzenia Matce Bożej – Jasnogórskie Śluby Narodu. Msze św. jak w każdą niedzielę. Na nabożeństwo majowe o 15.30 zapraszamy szczególnie naszych maturzystów. Nie ma postu!!!!.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną wyjątkowo!!!!! – w I sobotę od 10.00.

W I sobotę – święto św. Floriana, męczennika, patrona Krakowa i Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec połączony z majówką i o 18.00 Msza św..

Również w sobotę – Spowiedź św. dzieci pierwszokomunijnych: o 8.00 – klasy III A i C a o 9.00 – klasy III B .

W przyszłą niedzielę – 5 maja – dzieci klas III przystąpią po raz pierwszy do Komunii św.:  na Mszy św. o 10.00 – klasy III A i C a na Mszy św. o 11.30 – klasy III B. Bardzo prosimy parafian, by w tę niedzielę przyszli na Mszę św. o innej godzinie.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie Mariom, Monikom – składamy serdeczne życzenia – wielu potrzebnych łask.

Już dziś wszystkich naszych jubilatów, czyli przeżywających w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – zapraszamy na Mszę św. jubileuszową w Zielone Święta – 19.V. o godz. 11.30.

„Bóg zapłać” wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomnażają dobro naszej parafii przez ofiary i poświęcenie – szczególnie dziękujemy za kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni na I Komunię w sobotę – wyjątkowo od 10.00 – bardzo prosimy o pomoc

zwłaszcza rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

Wszystkim składamy pełne ufności życzenia – niech Matka Najświętsza w te piękne majowe dni otacza nas wszystkich płaszczem swojej szczególnej opieki, nie bójmy się pobożności Maryjnej, bo jak mówi arabskie przysłowie:

„Miłość matki nie starzeje się”.