IV Niedziela Wielkanocna – 21. 04. 2024.

„Ja jestem Dobrym Pasterzem i znam owce moje. Przyszedłem po to, aby owce miały życie” – To zapewnienie Chrystusa, który zna nas po imieniu i troszczy się o każdego z nas. Przeżywana niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kolejny Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Dziękując za powołanych do służby Bożej, módlmy się dziś gorąco o dalsze dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafii.

We wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

W środę – wspomnienie św. Jerzego, męczennika.

W czwartek – święto św. Marka, Ewangelisty.

Solenizantom tego tygodnia, szczególnie Wojciechom, Jerzym, Markom – składamy serdeczne życzenia – wielu potrzebnych łask.

Próby dzieci I-Komunijnych w środę i piątek o 16.00 i 17.00.

W sobotę – X. Bp Janusz MASTALSKI udzielił sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Wielkie dzięki wszystkim, którzy przyczynili się do przeżycia bierzmowania, szczególnie rodzicom za dar ołtarza.

Już dziś wszystkich naszych jubilatów, czyli przeżywających w tym roku 60, 50 i 25-lecie ślubu kościelnego – zapraszamy na Mszę św. jubileuszową w Zielone Święta – 19 maja o godz. 11.30.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej i Pisma św..

Serdeczne „Bóg zapłać” –  za udział w czuwaniu modlitewnym i adoracji młodzieży, za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii, szczególnie za przygotowanie świątyni na bierzmowanie, za sprzątanie. Szczere wyrazy wdzięczności – za każdą złożoną ofiarę.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni – w sobotę od 8.00 – bardzo prosimy o pomoc.

Modląc się dziś o powołania do służby Bożej – każdemu z osobna życzymy dużo Bożej radości w realizowaniu swojego powołania dedykując zachętę świętego Jana Pawła II:

„Wypłyń na głębię„ – swoich możliwości.

MODLITWA JANA PAWŁA II – O POWOŁANIA

Jezu, Dobry Pasterzu, wzbudź we wszystkich wspólnotach parafialnych powołania do kapłaństwa, do zakonów męskich i żeńskich, do świeckiego życia konsekrowanego i misyjnego, wedle potrzeb całego świata, który Ty miłujesz i pragniesz zbawić. Tobie zawierzamy w szczególności naszą wspólnotę, stwórz w nas taki klimat duchowy, jaki panował wśród pierwszych chrześcijan; abyśmy stali się wieczernikiem modlitwy i pełnego miłości przyjęcia Ducha Świętego oraz Jego Darów. Wspieraj naszych pasterzy i wszystkie osoby konsekrowane. Kieruj krokami tych, którzy wspaniałomyślnie odpowiedzieli na Twoje wezwanie i przygotowują się do przyjęcia święceń albo ślubów opartych na radach ewangelicznych. Wejrzyj z miłością na tylu pełnych gotowości młodych ludzi i wezwij ich do tego, aby poszli za Tobą. Zawierzając te wielkie sprawy Twojego Serca możnemu wstawiennictwu Maryi, która jest Matką i wzorem wszystkich powołań, prosimy Ciebie o podtrzymanie naszej wiary, w przekonaniu, że Ojciec wysłucha nas, gdy modlimy się o to, o co Ty sam kazałeś nam prosić. Amen.