III Niedziela Wielkanocna – 14. 04. 2024.

Przeżywamy rocznicę Chrztu Polski. Kolejne niedziele wielkanocne pomagają nam wciąż na nowo odkrywać prawdę o zmartwychwstałym Chrystusie obecnym w Kościele, który jest wspólnotą świętych i męczenników i upadających. Do tej wspólnoty każdy z nas został włączony przez chrzest, bierzmowanie i Eucharystię. Tutaj Chrystus obdarza nas wieloma potrzebnymi darami. Umiłujmy Miłosiernego Pana obecnego w Kościele.

Dziś również Niedziela Biblijna – VIII Narodowy Dzień Czytania Pisma świętego,  która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Zachęcamy do codziennego poczytania Pisma św.. Może szczególnie dzisiaj w domu wspólnie przy posiłku lub w czasie wieczornej modlitwy odczytajmy fragment Słowa Bożego z Dziejów Apostolskich.

Próby dzieci I-Komunijnych w środę i piątek o 16.00 i 17.00.

W piątek – III. miesiąca – po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i czuwanie modlitewne. O 19.00 – czuwanie młodzieży. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas VI, VII i VIII. Na chwilę adoracji serdecznie zapraszamy.

Triduum przed bierzmowaniem:

         Środa – 17.04.24 – 19.00 – próba, śpiew.

         Czwartek – 18.04.24 – 19.00 – musztra i próba.

         Piątek – 19.04.24 – 19.00 – adoracja i spowiedź .

W sobotę – 20.IV – BIERZMOWANIE – godz. 18.00 – Bp Janusz MASTALSKI.

Wszystkim jubilatom i  solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu Bożych łask.

W przyszłą niedzielę – rozpocznie się kolejny Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. O 11.30 Msza św. dla dzieci z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych dzieci klas III.

Serdeczne „Bóg zapłać” – za każde poświęcenie i zaangażowanie w życie parafii – za modlitwę, za kwiaty, sprzątanie i za każdą złożoną ofiarę. Niech nasza patronka Św. Maria Magdalena wynagrodzi dobrodziejom i darczyńcom wypraszając potrzebne łaski.

Sprzątanie i przygotowanie naszej świątyni na bierzmowanie – w sobotę od 8.00 – bardzo prosimy o pomoc rodziców bierzmowanych..

Wszystkim składamy pełne ufności życzenia – duchowego umocnienia z przeżywania tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa z myślą A. de S. Exuperyego:

 „Nie trać nigdy cierpliwości i nadziei –

to jest ostatni klucz, który otwiera drzwi”.