XXIX niedziela Zwykła – 20 październik 2013.

Dziś  uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i naszego miasta. Przeżywamy również Niedzielę Misyjną rozpoczynającą Tydzień Misyjny pod hasłem: „Boże miłosierdzie dla całego świata”. Dzisiejsza niedziela przypomina nam o spoczywającym na nas obowiązku głoszenia Ewangelii całemu światu. Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii – mówi św. Paweł. Kto poznał i pokochał Chrystusa nie może Go zatrzymać tylko dla siebie. Nie każdy może zostać misjonarzem, lecz każdy może wspierać dzieło misyjne modlitwą i miłością, wyrzeczeniami i ofiarą.

Dziś III niedziela miesiąca – dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30. A naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 16.15. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I, II i III gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

Ponawiamy zaproszenie na modlitwę różańcową w każdą niedziele o 15.30, a w tygodniu o 17.30 – niech dotrze to zaproszenie szczególnie do dzieci i młodzieży. Na różaniec obowiązkowo zapraszamy: w poniedziałki klasy O, I, II, we wtorki klasy III, IV, w środy klasy V, VI, w czwartki gimnazjalistów a w sobotę młodzież. Dzieci otrzymują specjalne obrazki; „Ratujmy świat”.

Odmawiajmy różaniec w naszych domach. Serdecznie zapraszamy do Żywego Różańca, szczególnie mężczyzn.

W poniedziałek – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.

We wtorek – wspomnienie bł. Jana Pawła II, papieża. Uroczystości odpustowe w Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach – program w gablocie. Wszystkich czcicieli bł. Jana Pawła II zapraszamy na różaniec o 17.30. Będziemy modlić się – ufając Jego wstawiennictwu – szczególnie za całą naszą parafię.

W czwartek – dzieci i młodzież zapraszamy do  grupy śpiewającej – spotkanie o 17.20.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III w piątek o 18.30.

Wszystkich chętnych – zapraszamy do chóru parafialnego – spotkanie w piątek o 18.45.

W przyszłą niedzielę – rocznica poświęcenia kościoła własnego. Po Mszach św. w duchu wdzięczności zaśpiewamy „Ciebie Boga wysławiamy” za Bożą obecność z nami i dla nas w tej świątyni, którą wytrwale budujemy ciesząc się tym, że jest coraz piękniejsza.

„Słuszną i zbawienną jest rzeczą modlić się za zmarłymi” – w imię wdzięczności i miłości bliźniego ofiarujmy za zmarłych nasze choroby i cierpienia, trudy i wyrzeczenia, nasze modlitwy i Msze św. oraz wypominki, które przyjmujemy po każdej Mszy św. i w kancelarii parafialnej – przy wyjściu wypominkowe karteczki.

Z okazji Dnia Papieskiego – nasz zespół charytatywny zebrał na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – 1287 zł.

„Bóg zapłać” w imieniu ubogich uczniów za każdą złożoną ofiarę.

W dniu dzisiejszym odbywa się sondaż w sprawie przywrócenie linii 115 – w naszej szkole można oddać głos w godz. od 9.00 – 14.00. Proszę o zainteresowanie się – szczegóły w gablotce.

Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” polecamy artykuł: „Zwyciężał zło dobrem”.

Serdeczne „Bóg zapłać” za każdą troskę o parafię i za każdą złożoną ofiarę na nowy ołtarz ofiarny i ambonkę. Naszym paniom dziękujemy za troskę o kościół, kwiaty i trud sprzątania. Wyrazy wdzięczności za udział w modlitwie różańcowej, w adoracji i apelu w III piątek oraz rodzicom z małymi dziećmi w III sobotę.

Na Tydzień Misyjny życzymy odwagi w głoszeniu wszędzie Ewangelii miłości i w dawaniu świadectwa Chrystusowi z myślą św. Cypriana:

„Nic nie jest bardziej nieużyteczne od chrześcijanina,

który nie przyczynia się do zbawienia innych”.