XXX Niedziela Zwykła – 27 październik 2013.

Obchodzimy dzisiaj rocznicę poświęcenia kościoła własnego – rocznicę powstania naszych kaplic i nowej świątyni, którą wytrwale budujemy. Przypomina nam ona o wdzięczności dla wszystkich budowniczych, dobrodziejów i ofiarodawców oraz o potrzebie troski o ich utrzymanie, wystrój i piękno. Zachęca nas, abyśmy dołożyli wszelkich starań i trudów, nie zrażając się przeszkodami, by zbudować do końca świątynię dla naszego Boga i Zbawcy. Liturgia słowa przypomina również o budowaniu żywej wspólnoty Kościoła z naszych serc zjednoczonych i umacnianych wiarą. Nie bójmy się zaangażować w życie parafii. Niech talent parafialny, który każdy otrzymał nie zostanie zmarnowany.

Z tej racji dziś po każdej Mszy św. modlitewny śpiew uwielbienia i wdzięczności – „Ciebie Boga wysławiamy” za Bożą obecność z nami i dla nas w tej świątyni.

Przed nami czas przepełniony refleksją nad grobami zmarłych. Dzięki Chrystusowi, Jego śmierci i zmartwychwstaniu otrzymaliśmy nadzieję życia wiecznego, a ona zawieść nie może. Jeśli śmierć należy do życia, to na każdym z nas spoczywa obowiązek dobrego przygotowania się do niej. Czyńmy to, dopóki mamy czas.

Z ufnością polecimy Bogu wszystkich naszych zmarłych. Oddajemy ich imiona Jezusowi Chrystusowi w Eucharystii, dziękując Bogu za dar ich życia. Nasza modlitwa jest wyrazem pamięci o nich, ale także pełnym ufności spotkaniem z nimi w wierze. Za naszych zmarłych ofiarujmy przez cały rok: Msze św., modlitwy, wypominki, odpusty oraz nasze codzienne krzyże, cierpienia, przykrości i dobre uczynki. Warunki zyskania odpustu za zmarłych: pobożne nawiedzenie kościoła, kaplicy lub cmentarza, modlitwa za zmarłych i w intencjach Ojca św. /Ojcze nasz, Wierzę w Boga/, stan łaski uświęcającej /spowiedź św./ i Komunia św..

W poniedziałek – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

W środę – zbiórka kandydatów i ministrantów młodszych o 18.45.

W czwartek ostatnie nabożeństwo różańcowe o 17.30 – przyjdźmy, by Matce Bożej Różańcowej zawierzyć całą naszą parafię i jej wszystkie troski. Dziękujemy dzieciom, które uczęszczały na różaniec – uratowały honor naszych dzieci.

W I piatek – 1. XI – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze św. jak w każdą niedzielę. Na cmentarzach – Msza św. z tradycyjną procesją z wypominkami – w Zielonkach o 14.00 – a na Prądniku Czerwonym również o 14.00!!.

W I sobotę – 2 XI – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny.

Msze św. w naszym kościele o 8.00 i o 18.00. O godz. 17.30 – różaniec za zmarłych z wypominkami jednorazowymi. Różaniec za zmarłych odprawimy również w przyszłą niedzielę w ramach zmianki o 15.30.

Odwiedziny chorych wyjątkowo w I sobotę – od godz. 9.00 !!!!.

Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. i dodatkowo w środę i czwartek od 17.15.

W I sobotę również – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. z rozważaniem tajemnicy różańca. O 21.00 Wieczór Jana Pawła II z Apelem Jasnogórskim. Przyjdźmy na tę szczególną chwilę modlitwy i medytacji.

X. Kardynał zaprasza na diecezjalną pielgrzymkę do Rzymu z okazji kanonizacji błogosławionych papieży Jana Pawła II i Jana XXIII, która odbędzie się 27 kwietnia 2014 r., w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zapisy przyjmowane są w Centrum Pielgrzymkowym na ul. Wiślnej 12 w Krakowie od poniedziałku do piątku od godz. 10:00 do 17:00 oraz w soboty od godz. 9:00 do 14:00. Szczegóły na plakatach w gablotce.

W tym czasie zadumy poczytajmy trochę więcej prasy katolickiej.

Bardzo dziękujemy za wszelką troskę o nasze świątynie i za każde dobro i poświęcenie dla parafii, za kwiaty, sprzątanie oraz za każdą złożoną ofiarę na nowy ołtarz ofiarny i ambonkę.

Wszystkich proszę o modlitwę w intencji naszej parafii, o zaangażowanie się w jej życie oraz za każdego ofiarodawcę i dobrodzieja. Pomóżmy w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 9.00..

Wszystkim życzymy, abyśmy szczerze cieszyli się obecnością Chrystusa w naszej świątyni a pochylając się nad grobami przeżyjmy głęboko czas refleksji i zadumy nad życiem i wiecznością. Na te szczególne dni dedykujemy myśl św. Augustyna:

„Łza za zmarłymi wyparowuje; kwiat na grobie więdnie;

modlitwa natomiast dociera do serca Najwyższego”.