II Niedziela Zwykła – 19.01. 2014.

Rozpoczynamy kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Czyż Chrystus jest podzielony?”. Chrystus założył jeden Kościół. O zachowanie tej jedności modlił się przed swoją męką. Dziś chrześcijanie są bardzo podzieleni, a rozłamy między nimi są zgorszeniem i grzechem. Zróbmy rachunek sumienia z grzechów przeciwko jedności Kościoła, parafii, rodziny. Cierpliwie i wytrwale troszczmy się o jedność w naszych rodzinach, sąsiedztwach i w całej naszej wspólnocie parafialnej – przebaczając sobie wzajemnie.  Módlmy się z ufnością o jedność wszystkich wyznawców Chrystusa.

Dziś również III niedziela miesiąca – dzieci naszej szkoły zapraszamy na Mszę św. szkolną o 11.30. A naszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o 16.15. Obowiązkowo przyjdą uczniowie klas I, II i III gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania.

We wtorek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy – Dzień Babci – w środę Dzień Dziadka – z tej okazji składamy im najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, potrzebnych sił i wielu Bożych łask. Wszystkich naszych dziadków i babcie zapraszamy na Mszę św. we wtorek o 18.00.

W środę – zbiórka ministrantów po Mszy św. wieczornej.

W piątek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. Czuwaniemodlitewne od 17.20. Spotkanie chóru w piątek o 18.45 – chętnych serdecznie zapraszamy.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum – w piątek o 18.30.

W sobotę – święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła – spotkanie Grupy apostolskiej i chętnej młodzieży o 19.00

W przyszłą niedzielę – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.

Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej parafii w przyszłą niedzielę – 26. 01 – o godz. 15.00.

Zapraszamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Polecamy dziś „Przewodnik Katolicki” a w nim wymowny artykuł: „Zakłamać, wyszydzić, zniszczyć”.

Bardzo proszę o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w każdą sobotę od 9.00.

Prawie zakończyliśmy kolędę – za zrozumienie i życzliwe przyjmowanie, za obietnice i porady, za wiele cennych uwag nieraz krytycznych, za chęć zaangażowania się i za każdą złożoną ofiarę z serca wszystkim dziękujemy. Gdyby ktoś nie mógł przyjąć księdza po kolędzie w wyznaczonym czasie, a pragnie to uczynić, prosimy o indywidualny kontakt.

W związku ze zmianą domeny zmienił się adres internetowy parafii  z adresu: www.parafiakrakowwitkowice.pl na nowy adres: www.parafiawitkowice.krakow.pl

Wizyta duszpasterska:

20.01.14/poniedziałek/

od 15.30

Marszowiec Główna
20.01.14/poniedziałek/

od 15.30

Marszowiec Atrakcyjna, Grillowa,  Nasza,  Szewczyka, Autowa, Rabatkowa

Serdeczne „Bóg zapłać” za czuwanie modlitewne, adorację, udział w apelu w III piątek, dzieciom z rodzicami w III sobotę, za każdą ofiarę oraz za pomoc w tym tygodniu, szczególnie za sprzątanie.

Na kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan wszystkim życzymy ducha zgody i pojednania, byśmy szanując się wzajemnie, pomagali innym zrealizować swoje powołanie z myślą Seneki:

 „Nigdy nie będzie szczęśliwy ten, kogo dręczy myśl,

że ktoś jest szczęśliwszy od niego!”.