III Niedziela Zwykła – 26 styczeń 2014.

Chrystus zamieszkał wśród ludzi, niosąc im światłość i pokój. Zostaliśmy powołani – jak apostoł Paweł – by głosić nadejście Królestwa Bożego i jedność wszystkich opromienionych Bożą światłością. Przez tę ofiarę, na którą gromadzimy się w niedzielę, Chrystus znowu do nas przychodzi, oświeca nas swym słowem, karmi swym ciałem, leczy choroby grzechu i zwiastuje nadejście Królestwa Bożego. Często panują w nas ciemności grzechu. Nawracajmy się nieustannie do Boga, aby nad nami zabłysło Boże światło, które jaśnieje z tej ofiary i niesie jedność podzielonym i rozdartym przez grzech.

Kończymy kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Cierpliwie i wytrwale troszczmy się o jedność w naszych rodzinach, sąsiedztwach i w całej wspólnocie parafialnej – przebaczając sobie wzajemnie.

Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej parafii dziś – o godz. 15.00.

W poniedziałek – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa.

We wtorek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

W czwartek- wspomnienie bł. Bronisława Markiewicza, prezbitera.

W piątek – wspomnienie św. Jan Bosko, prezbitera. Spotkanie chóru o 18.45 – obdarzonych darem głosu  serdecznie zapraszamy.

W I sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo I sobót: Różaniec o 17.30. O 18.00 Msza śwz rozważaniem tajemnicy różańca. O 21.00 „Wieczór Jana Pawła II”. Przyjdźmy na te szczególne chwile modlitwy i medytacji.

W przyszłą niedzielę – 2.II – Święto Ofiarowania Pańskiego /Matki Bożej Gromnicznej/ – XVIII Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy modlić się szczególnie o dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Składka w tym dniu na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

Spotkania kandydatów do bierzmowania: z klas II gimnazjum we wtorek o 19.00, z klas I w środę o 19.00 i  z klas III w piątek o 18.30.  

Zachęcamy do poczytania prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” polecamy artykuł: „ Twarda ręka Franciszka”.

Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie dobro, modlitwę oraz za każdą złożoną ofiarę. Z serca dziękujemy za pomoc w sprzątaniu.

Bardzo prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w sobotę od 9.00.

Kończąc tydzień modlitw o jedność chrześcijan życzymy prawdziwej zgody i pojednania z wszystkimi, wzajemnego zrozumienia oraz jedności rodzinnej i parafialnej dedykując na cały tydzień myśl Petera Roseggera:

 „Idźmy wszyscy razem w poczuciu jedności

i obowiązku cierpliwej miłości względem siebie.

Nie zawracajmy nigdy z drogi wiodącej ku Światłu”.