IV Niedziela Zwykła – 02 luty 2014.

Chrystus ofiarował się za nas. Przyszedł do ludzi, którzy żyją w strachu przed śmiercią, którzy żyją w ciemności grzechu. Przyszedł, by także nam przynieść światło zbawienia, nadzieję spełnienia oczekiwań, wyzwolenie z grzechu. Przyjmijmy więc w naszej świątyni światłość Jezusa Chrystusa. Przyjmijmy je z rąk Maryi, jak starzec Symeon, który bez lęku spojrzał w śmierć, trzymając w swych ramionach światłość świata, nadzieję grzeszników, nieśmiertelnego Króla wieków.

Dziś Święto Ofiarowania Pańskiego /Matki Bożej Gromnicznej/ – XVIII Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się szczególnie o dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Składka na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

Z racji listu biskupów adoracja w przyszłą niedzielę. Zmianka różańcowa – dziś o 15.30.

W poniedziałek po Mszy św. o 7.00 – parafialny wyjazd służby liturgicznej do Kluszkowiec.

W środę – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy – błogosławienie chleba na Mszy św. o 18.00.

W I czwartek – wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy. O 17.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i „Godzina święta” – zapraszamy na tę szczególną chwilę adoracji.

Po Mszy św. wieczornej spotkanie rady parafialnej i wszystkich chętnych, którzy pragną zaangażować się w życie parafii.

W czasie ferii nie będzie spotkań grupy śpiewającej w czwartki.

W piątek – I miesiąca – litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00  i 18.00.

Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy – mimo ferii – kandydatów do bierzmowania z klas I, II i III gimnazjum.

O 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00.

Okazja do spowiedzi św. dorosłych i młodzieży w czwartek i piątek – od godz. 17.15. Czuwanie modlitewne od 17.20.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

Spotkanie chóru o 18.45 – uzdolnionych serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy do kupowania i poczytania prasy katolickiej. Polecamy dziś w „Przewodniku Katolickim” artykuł: „Być awangardą w Kościele”.

Rozbieranie choinek i szopki – w poniedziałek od 9.00 /zapraszamy szczególnie młodzież/ a sprzątanie naszego kościoła – w sobotę od 9.00 – bardzo prosimy o pomoc.

„Bóg zapłać” za każdą ofiarę oraz za każdą pomoc w tym tygodniu – szczególnie za pomoc w sprzątaniu kościoła. Serdecznie dziękujemy za piękny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej parafii.

Wszystkim życzymy dużo potrzebnych sił i wytrwałości w codziennych trudach, w chorobie, cierpieniu i starości oraz w realizowaniu trudnego nieraz powołania życiowego – dzieciom i młodzieży rozpoczynającym ferie życzymy, by przeżyły jej radośnie, szczęśliwie i po Bożemu –  i dedykuje myśl Fiodora Dostojewskiego:

„Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.”